07:51 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (822)

  KAM duomenimis, savaitgalį susirgęs karys ir dar keturi olandų kariai, kuriems pasireiškė ligos požymiai vakar, jų vadovybės sprendimu, buvo nuskraidinti į Nyderlandus

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Lietuvoje tarp koronavirusu sergančių pacientų yra Rukloje dislokuoto NATO tarptautinio bataliono kariai, pranešė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) spaudos tarnyba.

  Savo pranešime KAM neskelbia tikslaus susirgusiųjų karių skaičiaus, tačiau antradienį Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė apie septynis Lietuvoje užsikrėtusius užsieniečius, be to, anksčiau žiniasklaidoje buvo skelbiama apie koronavirusu sergantį karį.

  "Kovo 24 dieną nustatyti dar keletas naujų COVID-19 susirgimo atvejų Rukloje dislokuotiems NATO priešakinių pajėgų bataliono kariams. Susirgę sąjungininkų kariai yra gydomi specialiai tam skirtoje patalpoje karinėje teritorijoje, kur juos prižiūri karo medikai. Ten pat buvo imami ir mėginiai viruso tyrimams", — rašoma KAM pranešime.

  Be to, patikslinama, kad savaitgalį susirgęs karys ir dar keturi olandų kariai, kuriems pasireiškė ligos požymiai vakar, jų vadovybės sprendimu, buvo nuskraidinti į Nyderlandus.

  Sevastopolis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Pasak NATO pajėgų atstovų, šie užsienio kariai buvo nuskraidinti gydytis savo šalyje, taip tausojant Lietuvos medicinos pajėgumus.

  Šiuo metu Lietuvoje nustatyti 209 koronaviruso atvejai.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 330 tūkstančių žmonių 189 šalyse, daugiau nei 14,5 tūkst. mirė.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (822)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos sprendimas griežtinti karantino taisykles yra visiškai teisingas
  Koronaviruso infekciją gydyti skirti vaistai bus parduodami po vieną pakuotę
  Kasčiūnas: Rusijos pagalba Italijai — "parodomoji akcija"
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, NATO, tarptautinis batalionas, Krašto apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos