17:00 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2348)

  Karantino laikotarpiu viešose apsipirkimo vietose, nerenkant PIN kodo, jau galima atsiskaityti už 50 eurų vertės pirkinį, iki šiol bekontakčiu būdu galima buvo pirkti už 25 eurus

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Reaguodami į COVID-19 situaciją ir prisidėdami prie kovos su viruso plitimu, Lietuvoje veikiantys bankai pasirašė memorandumą, kuriuo sutarė iki 50 eurų padvigubinti atsiskaitymų limitą bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis, rašoma Lietuvos banko pranešime.

  Karantino laikotarpiu viešose apsipirkimo vietose, nerenkant PIN kodo, jau galima atsiskaityti už 50 eurų vertės pirkinį. Iki šiol bekontakčiu būdu galima buvo pirkti už 25 eurus.

  "Mokėjimo kortelių skaitytuvai yra vienas iš dažniausiai parduotuvėse liečiamų paviršių. Tai sudaro galimybes plisti virusui. Didesnis bekontakčio atsiskaitymo limitas leis žmonėms už didesnį pirkinių krepšelį atsiskaityti saugiau. Atsižvelgiant į kritinę situaciją, rekomenduojame šalies gyventojams kuo rečiau vykti į parduotuves, apsipirkti internetu, rinktis elektronines atsiskaitymo priemones. Elgdamiesi atsakingai ir apgalvotai, asmeniškai prisidedame prie virusinės infekcijos stabdymo", — akcentavo Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas Mantas Zalatorius.

  LBA duomenimis, šiuo metu mokėjimai iki 25 eurų sudaro apie 85 proc. visų atsiskaitymų bekontaktėmis kortelėmis, o iki 50 eurų — net 95 proc.

  Limito padidinimas taikomas tik fiziniams pardavimo sandorių taškams. Jam galioja įprasti papildomo saugumo sprendimai, pavyzdžiui, kartais ir mokant limitą atitinkančią sumą gali būti paprašyta įvesti savo PIN kodą. Šis memorandumas netaikomas kortelėms, išduotoms ne Lietuvoje.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2348)

  Dar šia tema

  Apokalipsės repeticija: kaip Vilnius gyvena karantino metu
  Vyriausybė ketina pratęsti karantiną ir griežtinti atsakomybę už jo nesilaikymą
  Už karantino ir izoliacijos pažeidimus planuojama skirti baudą ir įkalinti
  Tegai:
  mokėjimo priemonė, karantinas

  Svarbiausios temos