16:16 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Šeimos su nepilnamečiais vaikais, jau karantinuotos savivaldybės patalpose arba atvykstančios į Vilniaus oro uostą, galės praleisti karantiną savo namuose, o ne savivaldybės patalpose

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Vilniaus miestas nusprendė pakeisti privalomo karantinavimo sąlygas šeimoms su vaikais. Apie tai savo paskyroje Facebook pranešė miesto meras Remigijus Šimašius. 

  Kaip pažymėjo Vilniaus meras, pirmadienį Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas dėl visuotinio privalomo karantinavimo "eksperimentas" yra nevykęs. Savivaldybė jį įgyvendino pagal visas SAM sąlygas, tačiau, kaip pažymėjo Šimašius, per tokį trumpą laiką efektyviai ir be spragų įgyvendinti tokio sprendimo neįmanoma. Be to, viešbučio sąlygos netinka šeimoms su vaikais. 

  "Laimei, vakare gavome Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Visuomenės informavimo grupės (VIG) vadovo Giedriaus Surplio žinutę, pagal kurią suprantame pasikeitusią VESOC poziciją dėl privalomo karantinavimo — bus leidžiama karantinuotis namuose ar kitose pasirinktose ir tam tinkamose patalpose", — parašė jis.

  Šeimos turi turėti saugią ir nuo aplinkinių izoliuotą karantino vietą, nurodyti jos adresą ir pasižadėti ten būti 14 dienų. Be to, reikia sutikti, kad savivaldybės atstovai, viešoji tvarka arba savanoriai bet kuriuo metu galės atvykti ir patikrinti, kaip jie laikosi karantino režimo.

  Medicininės kaukės
  © Sputnik / Александр Кряжев

  Kas tokių sąlygų neturi arba su jomis nesutinka, privalės likti savivaldybės skirtose karantinavimo vietose.

  Nuo šiandien ši tvarka galioja visoms šeimoms su nepilnamečiais vaikais, jau karantinuotoms savivaldybės patalpose arba atvykstančioms į Vilniaus oro uostą.

  Lietuvoje nuo kovo 16 dienos galioja karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, išskyrus tam tikrus atvejus. Nuo šiandien galioja ir griežtesnės karantino taisyklės, susijusios su piliečių judėjimu šalies viduje.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Lietuvoje užregistruota daugiau nei 250 koronaviruso atvejų
  Ukmergėje pranešta apie tris mirties nuo koronaviruso atvejus
  Šimašius tikisi, kad koronavirusas įveiks biurokratiją
  Lietuvos sienos lieka uždarytos iki balandžio vidurio
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, Remigijus Šimašius

  Svarbiausios temos