16:59 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2426)

  Sveikatos apsaugos ministras pasiūlė visuomenei rinktis — arba karantinas, arba laisvė, dėl kurios koronaviruso plitimas tik paspartės

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga spaudos konferencijoje kreipėsi į visuomenę ir paragino ją apsispręsti, ko jai dabar reikia — turėti tam tikrų asmeninių laisvių ar galvoti apie vyresnės kartos žmones bei esančius šalia.

  Kreipimasis paskelbtas ministro tinklalapyje.

  Žaidimų aikštelė
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pasak ministro, kol kas dauguma fiksuojamų koronaviruso atvejų yra susiję su parvykusiais iš kitų šalių, todėl privaloma parvykusiųjų izoliacija 14 dienų yra labai logiškas žingsnis, kuris leistų sulėtinti ligos plitimą ir padidintų tikimybę, kad, augant susirgusiųjų skaičiui, sveikatos sistema suspės jiems padėti.

  "Tačiau jau pirmoji tokio sprendimo įgyvendinimo diena parodė, kad tai yra didelė problema. Dalis parvykusiųjų nenori ar nesutinka būti izoliuojami. Savivaldybėms tekusi našta pasirūpinti izoliacija tampa joms sunkiai pakeliama", — teigė ministras. 

  Jis taip pat pažymėjo, kad parvykusiųjų pyktis ir nepasitenkinimas tampa didžiule ir sunkiai pakeliama našta policijos pareigūnams.  

  "Nesuvaldyta situacija taps baisia sąžinės našta mūsų kartai, nes išplitus ligai taip, kaip ir kitos net labiau išsivysčiusios šalys, nebegalėsime padėti visiems, kam pagalba bus labai reikalinga", — akcentuoja ministras. 

  Veryga pabrėžė, kad rizikos grupėje yra ne tik vyresni nei 80 metų žmonės, bet ir tie, kuriems yra 60–65 metai. 

  Anot ministro, dabar daugelis nepatenkinti privalomu karantinu, tačiau reikia rinktis — arba karantinas, arba laisvė, dėl kurios gali plisti liga.

  "Pasitarkime, ką darysime. Ar aukosime savo laisves vardan tų, kurie gaus šansą išgyventi, ar rinksimės natūralią atranką, kurios egzistavimą mokslo ir medicinos pažanga buvo atitolinusi? Tai ne vien medicina, todėl turime sutarti, kaip elgsimės", — sako ministras.

  Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija pasirašė įsakymą, pagal kurį visi iš užsienio grįžę asmenys ir asmenys, turėję sąlytį su jais, bus priverstinai karantinuojami savivaldybės skirtose vietose. Tačiau tokį sprendimą sukritikavo tiek savivaldybės, tiek patys gyventojai.

  Lietuvoje patvirtinti 255 koronaviruso infekcijos atvejai, keturi žmonės mirė. Šalyje nuo kovo 16 dienos galioja karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, išskyrus tam tikrus atvejus. Nuo šiandien galioja ir griežtesnės karantino taisyklės, susijusios su piliečių judėjimu šalies viduje.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2426)

  Dar šia tema

  Panevėžyje patvirtintas ketvirtasis mirties nuo koronaviruso atvejis
  ES užbaigė koronaviruso medicinos priemonių pirkimą
  Nausėda su karininkais aptarė Lietuvos valdymą plintant koronavirusui
  Princas Čarlzas užsikrėtė koronavirusu
  Tegai:
  koronavirusas, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos