08:12 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsaugos priemonėmis, taip pat patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo ir apsipirkimo prekybos vietose tvarka

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Atsižvelgiant į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nuspręsta pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos, praneša Lietuvos Vyriausybė.

  Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsaugos priemonėmis, taip pat yra patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo ir apsipirkimo prekybos vietose tvarka. 

  "Šiandien priimti sprendimai yra būtini. Negalime atsipalaiduoti, nes virusas jau kainuoja mūsų žmonių gyvybes. Visi be išimties privalome laikytis taisyklių, visi turime būti atsakingi ir rūpintis vieni kitais. Tai vienintelis mūsų kelias ir galimybė", — sakė premjeras Saulius Skvernelis.

  Viešose vietose gyventojams rekomenduojama būti su apsauginėmis kaukėmis, respiratoriais, arba kitomis nosį bei burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones. 

  Atvirose viešosiose vietose prašoma lankytis 2 metrų atstumo, neilgesnio nei 15 minučių kontakto ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis (išskyrus tos pačios šeimos narius), higienos reikalavimų. 

  Taip pat pranešama, kad prekybos ir paslaugų vietose gali lankytis tik vienas šeimos narys, o darbuotojams turės būti užtikrintos saugios sanitarinės, higienos sąlygos bei apsaugos priemonių aprūpinimas.

  "Žmonės turi būti sąmoningi ir pasirūpinti ne tik savo, bet ir savo artimųjų saugumu. Griežtinami reikalavimai dėl karantino, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą bei pasirūpinti žmonių saugumu. Vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio, tad neišvengiamai reikia imtis papildomų priemonių", — teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

  Posėdžio metu taip pat buvo patikslinta tarptautinių valstybės sienų kirtimo bei užsienio piliečių atvykimo karantino laikotarpiu tvarka.

  Užsieniečių atvykimas į šalį karantino metu bus draudžiamas, tačiau nustatyta išimtis — atvykti į Lietuvą bus galima tik Vyriausybės nutarimu pagal atitinkamos valdymo srities ministro teikimą. Tranzitu per Lietuvą grįžti į gyvenamosios vietos valstybę bus galima per tarptautinius sienos kirtimo punktus ir po kovo 26 dienos. 

  Lietuvoje patvirtinti 255 koronaviruso infekcijos atvejai, keturi žmonės mirė. Šalyje nuo kovo 16 dienos galioja karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, išskyrus tam tikrus atvejus. Nuo šiandien galioja ir griežtesnės karantino taisyklės, susijusios su piliečių judėjimu šalies viduje.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Putinas kreipėsi į rusus dėl situacijos su koronavirusu
  Išsklaidytas populiarus mitas apie koronavirusą
  Prekyba pažadais: kodėl kol kas neverta jaudintis dėl "popierinės naftos"
  Tegai:
  Lietuva, karantinas, koronavirusas

  Svarbiausios temos