05:53 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2382)

  Atsižvelgdama į žmonių nesąmoningumą bei karantino ir saviizoliacijos sąlygų nepaisymą trečiadienį Vyriausybė sugriežtino baudas ir padidino jas beveik dešimt kartų

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Siekdama apsaugoti visuomenę nuo tolesnio koronaviruso plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisoms, skelbiama Vyriausybė pranešime žiniasklaidai.

  Numatyta skirti dideles pinigines baudas — iki 6 000 eurų už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus.

  Jeigu šios tvarkos nepaisytų koronavirusu sergantys žmonės, jiems grėstų ir laisvės atėmimas. 

  Šie ANK ir BK pakeitimai turėtų būti svarstomi ir priimti artimiausiuose Seimo posėdžiuose. 

  "Esame priversti siūlyti tokias įstatymo pataisas, nes kai kurie asmenys, grįžę iš užsienio ar kontaktavę su sergančiais asmenimis, elgiasi lengvabūdiškai ir kelia grėsmę platinti užkratą — lankosi viešose vietose, bendrauja su pažįstamais. Neturime tikslo vien tik nubausti —  tikimės, kad ženkliai padidintos piniginės baudos ar laisvės atėmimo bausmės turės ir prevencinį poveikį. Galbūt privers žmones susimąstyti ir suprasti, kad nesilaikydami nustatytų taisyklių jie kelia didžiulį pavojų visai   valstybei", — sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. 

  Baudžiamojo kodekso pataisomis numatyta griežtinti atsakomybę asmenims, kurie yra medikų informuoti apie užkrečiamą ligą, tačiau nesilaiko karantino sąlygų. Jiems grėstų bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Jeigu dėl tokio asmens neatsakingo elgesio užkrečiama liga išplis ir užsikrės kiti asmenys, tuomet jam bausmė būtų dar griežtesnė — bauda, areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų.

  Pataisomis taip pat siūloma taikyti beveik dešimt kartų didesnes baudas už karantino ir saviizoliacijos taisyklių pažeidimus ekstremaliosios situacijos metu. Šiuo metu už pažeidimus fiziniams asmenims ANK numato įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 140 eurų, o įsigaliojus įstatymo pataisai, bauda būtų nuo 500 iki 1 500 eurų. Atitinkamai didėtų baudos ir juridiniams asmenims bei jų vadovams: dabar — nuo 140 iki 600 eurų, ir bus — nuo 1 500 iki 6 000 eurų

  Administracinių nusižengimų protokolus dėl karantino pažeidimų galėtų surašyti ne tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar savivaldybių specialistai, bet ir policijos, karo policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

  Taip pat griežtinama administracinė atsakomybė ir už policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą bei už savivaldybių tarybų sprendimų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais nevykdymą.

  Antradienį ekstremaliųjų situacijų centrui paskelbus, jog savivaldybės turėtų karantinuoti iš užsienio grįžusius asmenis, kilo pasipiktinimo banga. Supykę ir karantino sąlygomis nepatenkinti žmonės pažeidinėja taisykles. Vilniaus viešbutyje net kilo konfliktas, kurio metu vienas vyras peiliu sužalojo kitą.

  Be to, karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos. Nuo šiol žmonėms negalima būriuotis į didesnes nei du žmonės grupes, išskyrus šeimos narius. Maisto parduotuvėse bei vaistinėse gali lankytis tik vienas šeimos narys. O viešumoje būtina dėvėti apsaugos priemones — kaukę ir pirštines.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2382)

  Dar šia tema

  Euro grupė aptarė tolesnius veiksmus kovoje su koronavirusu
  Ko klausytis karantino metu: 10 dainų, kurios jus padarys laimingesnius
  Veryga paskelbė apie du kelius: asmens laisvė arba natūrali atranka 
  Karantinas itališkai: kodėl Italijos gyventojai gieda choru balkonuose
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), Baudžiamasis kodeksas, bauda, karantinas

  Svarbiausios temos