20:29 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2426)

  Darbuotojas šiuo metu yra izoliuotas, pagal jo sveikatos būklę jam bus teikiama pagalba. Kartu su juo dirbę kolegos taip pat izoliuoti. Tai reiškia, kad mažėja darbo rankų NVSC ir jo padaliniuose

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Vienam iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento darbuotojui patvirtinta koronaviruso infekcija, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Darbuotojas šiuo metu yra izoliuotas, pagal jo sveikatos būklę jam bus teikiama pagalba. Kartu su juo dirbę kolegos taip pat izoliuoti. Tai reiškia, kad mažėja darbo rankų NVSC ir jo padaliniuose. 

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, visuomenės sveikatos priežiūros specialisto užsikrėtimas šiuo virusu tik patvirtina, kad ši infekcija nesirenka, ar tai gydytojas, slaugytojas, ar pareigūnas — ji pavojinga visiems. Tad ir saugotis būtina visiems.

  "Visuomenės sveikatos specialistai, kurių kiekvieno žinios ir rankos, šiuo metu aukso vertės yra tie žmonės, kurie atliko ir atlieka tikrai didžiulį darbą oro uostuose, šalies jūsų uoste. Jie greta medikų dirba priešakinėse linijose vardan visų mūsų sėkmės šioje sudėtingoje situacijoje", — sako Veryga.

  Jo teigimu, tai kartu ir labai rimtas signalas kiekvienam padaryti viską, kad būtų galima apsaugoti ir save, ir kitus. 

  Taip pat ieškomi savanoriai, kurie padėtų NVSC ir jo padaliniams kasdieniuose darbuose. Dėl pagalbos yra kreiptasi į šalies universitetus, kolegijas, ruošiančias šios srities specialistus.

  Šiuo metu Lietuvoje užregistruota daugiau nei 250 koronavirusinės infekcijos atvejų. Nuo kovo 16 dienos šalyje įvestas karantinas, jis pratęstas iki balandžio 13 dienos.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje užsikrėtę daugiau nei 400 tūkst. žmonių. Mirė daugiau nei 18 tūkst. Virusas paveikė daugiau nei 190 šalių.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2426)

  Dar šia tema

  Prekyba pažadais: kodėl kol kas neverta jaudintis dėl "popierinės naftos"
  Nafta, dujos, pasaulio ekonomika: didelis nepastovumas
  Kroatijos žiniasklaida papasakojo apie naują Rusijos statusą dėl koronaviruso
  Tegai:
  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), koronavirusas, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos