07:47 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Laikinai stabdomi ekspresai arba vėlyvieji reisai, skirti grįžti namo po pramogų, tačiau paliekamas būtinasis susisiekimas — galimybė pasiekti darbą, gydymo įstaigas, maisto prekių parduotuves ar vaistines

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Keleivių vežimo bendrovė "LG Keleiviams", atsižvelgdama į situaciją dėl COVID-19 viruso, nuo kovo 29 dienos optimizuoja vietinių traukinių reisus, rašoma bendrovės "Lietuvos geležinkeliai" pranešime.

  Pokyčių tvarkaraščiuose bus ir dėl įvedamo vasaros laiko.

  "Pasikeitusios aplinkybės stiprią įtaką padarė ir mūsų veiklai — keleivių srautai pastarąją savaitę krito 75 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Šiuo metu žmonės atideda ar atsisako nemažos dalies kelionių, todėl nuo šio sekmadienio, kovo 29 dienos, optimizuojame traukinių reisų skaičių: iš esamų 226 laikinai stabdome trečdalį — 76. Svarbu tai, kad susisiekimas traukiniais tarp miestų nenutrūks — tik bus retesnis. Tai ypač aktualu šiuo metu, kai kiti vežėjai sustabdė tarpmiestinius reisus", — teigia "LG keleiviams" generalinis direktorius Linas Baužys.

  Pasak Baužio, pokyčiai daromi atsižvelgiant į pakitusį gyvenimo ritmą — pavyzdžiui, laikinai stabdomi ekspresai arba vėlyvieji reisai, skirti grįžti namo po pramogų, tačiau paliekamas būtinasis susisiekimas — galimybė pasiekti darbą, gydymo įstaigas, maisto parduotuves ar vaistines.

  Keleiviai raginami atkreipti dėmesį ir į vasaros laiko įvedimą — dėl jo nuo kovo 29 dieną koreguosis dalies maršrutų grafikai; be to, keletas pakeitimų įgyvendinami, atsižvelgiant į keleivių pageidavimus. Konkretūs tvarkaraščių pokyčiai — tiek dėl reisų mažinimo, tiek dėl vasaros laiko įvedimo — kovo 27 dieną, penktadienį, bus paskelbti internetinėje svetainėje www.traukiniobilietas.lt. Joje viešinamos visos aktualios naujienos, taip pat pristatomi prevenciniai veiksmai, kurių imasi bendrovė.

  Bendrovė taiko ir daugiau prevencinių priemonių: traukiniuose yra daug laisvos erdvės, bet papildomai užtikrinama, kad keleiviai vienas nuo kito sėdėtų per saugų vieno metro atstumą. Laikinai sustabdyti maisto produktų ir bilietų pardavimai traukiniuose; juos įsigyti galima internetu ir kasose, atsiskaitant mokėjimo kortelėmis. Taip pat ribojami žmonių srautai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių geležinkelių stotyse, į jas įleidžiant tik klientus, turinčius bilietus ar planuojančius juos įsigyti ir keliauti.

  Visos stotys ir traukiniai dažniau ir ilgiau vėdinami. Taip pat peržiūrimas stočių darbo laikas, svarstomi galimi jo sutrumpinimai. Apie visus pokyčius keleiviai bus informuojami internetinėje svetainėje www.traukiniobilietas.lt, "Lietuvos geležinkelių" "Facebook" paskyroje ir informacijos centro telefonu +370 700 55 111.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje

   

  Tegai:
  koronavirusas, traukiniai

  Svarbiausios temos