00:39 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Daug priekaištų iš savivaldybių sulaukusi tvarka dėl iš užsienio atvykusių lietuvių izoliacijos specialiai parengtose patalpose privertė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovą pakoreguoti taisykles

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Nuo šiol gyventojai galės izoliuotis ir savo pasirinktose patalpose, skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime.

  Karantinas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Po Vyriausybės koronaviruso sukeltos situacijos valdymo komiteto pasitarimo, kuriame buvo aptarta parvykusių piliečių izoliacijos tvarka, buvo parengti valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai, kuriais keičiama neseniai įsigaliojusi ir daug priekaištų iš savivaldybių sulaukusi tvarka.

  Į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, galės izoliuotis savo pasirinktose patalpose.

  Tie, kurie nesutiks pasirašyti, jog laikysis izoliavimo reikalavimų, nėra Lietuvos piliečiai ar neturės tinkamų patalpų, 14 dienų izoliaciją praleis savivaldybių parengtose patalpose.

  Visi į Lietuvą grįžtantys žmonės bus tikrinami dėl koronaviruso infekcijos — pasienio kontrolės punktuose mobilios brigados paims jų nosiaryklės tepinėlius bei vėliau juos informuos apie tyrimų rezultatus.

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Tiek transporto neturinčius iš užsienio grįžusius žmones, kuriems leista izoliuotis jų pasirinktoje vietoje, tiek tuos, kurie bus izoliuoti savivaldybės patalpose, į izoliacijos vietas turės parvežti savivaldybės transportas.

  Savivaldybės izoliavimo vietos turės būti įrengiamos viešbučių, poilsio, socialinės ir kitos paskirties patalpose, kuriose galima užtikrinti kiekvienam asmeniui atskirą gyvenamąją patalpą su atskiru sanitariniu mazgu (nesant galimybių — vienas sanitarinis mazgas dviem kambariams). Žmonės kambariuose bus izoliuojami po vieną, šeimos galės apsistoti vienoje patalpoje.

  Savivaldybių paruoštos izoliavimo patalpos turi būti aprūpintos būtiniausiais baldais, inventoriumi, indais, valymo ir dezinfekcijos priemonėmis, buitinių atliekų surinkimo konteineriais, patalynės bei suterštų drabužių surinkimo talpomis, jei nebus galimybės juos skalbti.

  Izoliuojamų žmonių kokybišku ir tinkamu maitinimu (taip pat turinčių specifinių poreikių, kaip pavyzdžiui, sergančių cukriniu diabetu, alergiškų ir pan.), būtiniausių priemonių (vaistų, higienos prekių, drabužių) pristatymu ar perdavimu iš artimųjų taip pat turės pasirūpinti savivaldybės.

  Norintys geresnių sąlygų, nei gali pasiūlyti savivaldybė, galės jas gauti susimokėję, jei savivaldybė bus sudariusi sutartį su viešbučiu ar kita apgyvendinimo įstaiga.

  Jau esantys izoliacijoje, ją savo pasirinktoje vietoje galės toliau tęsti, jei patalpos yra tam tinkamos ir žmonės yra pakankamai atskirti nuo kitų. Tam jie taip pat turės pasirašyti, kad sutinka izoliuotis ir laikytis reikalavimų, priešingu atveju, jiems grės piniginė bauda. Savo pasirinktoje vietoje izoliavimą tęsti galės tik tie, kurie iki tol nebus pažeidę izoliavimo reikalavimų ir viešosios tvarkos.

  Prieš žmonėms tęsiant izoliavimą pačių pasirinktoje vietoje, bus paimti jų tepinėliai tyrimams dėl koronaviruso infekcijos.

  Šiuo metu Lietuvoje užregistruota 290 koronaviruso atvejų. Dėl komplikacijų jau mirė keturi žmonės. Nuo kovo 25-osios galioja sugriežtintos karantino taisyklės, žmonės negali telktis į didesnes kaip du žmonės grupes, išskyrus šeimos narius, apsipirkti parduotuvėse gali tik vienas šeimos narys, į lauką patartina išeiti su kaukėmis ir vienkartinėmis pirštinėmis (už šios taisyklės nesilaikymą valdžia žada nebausti).

  Trečiadienį Vyriausybės nutarimu karantinas pratęstas iki balandžio 13 dienos. Esant būtinybei jis dar kartą bus pratęstas.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Dar šia tema

  Vienas Vilniaus viešbučių pasiskundė piliečių elgesiu karantino metu
  Per atstumą nuo koronaviruso: kaip atrodo darbas nuotoliniu būdu skirtingose šalyse
  Lietuvoje COVID-19 nustatytas pacientei, kuri paguldyta į kliniką dėl kitos diagnozės
  Koronavirusas nustatytas NVSC darbuotojui
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), karantinas, COVID-19, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos