15:48 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2354)

  Ketvirtadienį Alytaus meras paskelbė, kad mieste nustatyti keturi nauji koronaviruso atvejai, o vieno iš užsikrėtusiųjų žmona dribo Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stotyje

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Alytaus meras Nerijus Cesiulis paskelbė, kad mieste nustatyti keturi nauji koronaviruso atvejai. Pasak jo, COVID-19 nustatyta dviem alytiškiams ir dviem vilniečiams, kurie atvyko pasitikrinti į Alytų.

  Medicininės kaukės
  © Sputnik / Александр Кряжев

  Vieno iš asmenų, kurio atvejį Cesiulis vadina sudėtingu, žmona dirba Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stotyje medike.

  Savo Facebook paskyroje meras aprašė, kaip elgėsi asmenys, kuriems nustatyta infekcija.

  Vienas, atvykęs iš Vilniaus, sužinojo, kad kontaktavo su sergančiuoju, todėl atvyko išsitirti ir izoliuotis Dzūkijoje, nes turi ten sodybą. Žmogus sąžiningai izoliavosi, atsiskyrė nuo šeimos. Kitas vilnietis, pasak Cesiulio, grįžo iš užsienio, pareigingai izoliavosi, atvyko į Alytaus punktą pasitikrinti, nes ten turi būstą saugiai izoliuotis.

  Dar vienas alytiškis niekur nesilankė, su šeima buvo namuose. Visa šeima teigia, kad niekur nebuvo išėję iš namų, tačiau taip pat turės pasitikrinti.

  Karantinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Эдуард Эрбен

  Atskirai Cesiulis papasakojo apie ypač sudėtingą atvejį.

  Meras rašo, kad koronavirusu užsikrėtęs alytiškis nebuvo užsienyje, nekontaktavo su iš užsienio grįžusiais asmenimis. Lankėsi parduotuvėje, autoservise, kitur. Staiga pasijuto blogai. Simptomai atitiko koronaviruso infekciją. Be to, skelbiama, kad pagal amžių jis patenka į rizikos grupę, todėl jam ir buvo atliktas tyrimas.

  "Ir čia ne mažiausia bėda. Kai vyras pasijuto blogai ir dar nežinojo, kad serga COVID-19 — jo žmona dar dirbo. O dirba ji Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoty medike. Nuo kovo 19 dienos turi nedarbingumą. Dabar ji taip pat jaučia tuos pačius simptomus. Šiandien jai atliktas tyrimas — rezultatai bus rytoj", — pabrėžia Cesiulis.

  Šiuo metu abu griežtai izoliavosi nuosavame name. Jų maršrutas, anot mero, bus paskelbtas šiandien.

  "Kai tik gausiu informaciją iš visuomenės sveikatos specialistų — iš karto pranešiu", — pažadėjo Cesiulis.

  Be to, meras pažadėjo išsiaiškinti, kodėl sveikatos specialistai iki šiol nesugeba pateikti informacijos, kur lankėsi pirmasis koronavirusu užsikrėtęs alytiškis.

  Šiuo metu Lietuvoje oficialiai užfiksuoti 290 koronaviruso atvejai. Nuo vakar sugriežtintos karantino taisyklės. Žmonės privalo laikytis saviizoliacijos, jei žino, kad yra užsikrėtę, priešingu atveju, gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2354)

  Dar šia tema

  Liekame namie: Lietuvos įžymybės ragina šalies gyventojus izoliuotis — video
  Veryga: bus svarstomas Ukmergės uždarymas
  Pranešta apie pirmąjį mirties nuo koronaviruso atvejį Europos Parlamente
  Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė dvi dešimtys NATO karių
  Tegai:
  saviizoliacija, Nerijus Cesiulis, COVID-19, koronavirusas, karantinas, Alytus

  Svarbiausios temos