05:12 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2202)

  Žmonės nepaiso reikalavimo nesirinkti viešose vietose, taip pat didina ligos plitimo riziką, vykdydami verslą

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Šiaulių apskrities policija gavo daugiau nei 200 pranešimų apie karantino pažeidimus, praneša policijos spaudos tarnyba.

  Gavę tokius pranešimus, policijos pareigūnai telefonu susisiekia su nurodytais asmenimis.

  Visais atvejais gyventojams primenama atsakomybė už saviizoliacijos taisyklių pažeidimą ir informacija apie juos perduodama Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

  Nors viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės, barai, naktiniai klubai ir kitos pasilinksminimo vietos turėtų būti uždarytos karantino metu, ne visi šių įstaigų savininkai laikosi šio reikalavimo.

  Radviliškio rajone, Pakiršinio kaime, buvo atidarytas baras, kuriame policija rado apie dešimt žmonių. Paklaustas, kodėl įstaiga nėra uždaroma, barmenas atsakė, kad tai savininkės nurodymas. Lankytojai buvo išskirstyti, o savininkei buvo skirta bauda.

  Gruzdžiuose policija pastebėjo žmones, susibūrusius į grupę netoli vieno pastato, ir pamatė, kad šiame pastate įsikūrusi ūkinių prekių parduotuvė dirba. Iš lauko pusės, ant parduotuvės palangės, buvo įrengta prekių vitrina, o parduotuvės savininkas, dėvintis kaukę, stovėjo iš vidaus, už praverto lango. Tačiau prie parduotuvės susirinkę žmonės buvo be jokių apsaugos priemonių. Policijos pareigūnų nurodymą skirstytis jie išgirdo ir susibūrimo vietą paliko, pardavėjas užrakino parduotuvę. Jo laukia atsakomybė už Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimą.

  Be to, policijos pareigūnams tenka vykti daryti tvarkos ir mokyklų bei gyvenamųjų namų žaidimų aikštelėse, nes čia renkasi nepilnamečiai, kurie nepaiso nurodymo viešose erdvėse būriuotis mažomis — ne didesnėmis nei penkių žmonių — grupelėmis.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 290 koronavirusinės infekcijos atvejai, keturi žmonės mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2202)

  Dar šia tema

  Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė dvi dešimtys NATO karių
  Konservatoriai išsigando "priklausomybės" nuo pagalbos iš Kinijos
  Tegai:
  parduotuvė, karantinas, Šiaulių rajonas, koronavirusas

  Svarbiausios temos