00:09 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)

  Pažymėta, kad maisto ir kitų būtinųjų prekių tiekimui į Ukmergę nebus taikomi jokie ribojimai, todėl vietiniams gyventojams nėra ko nerimauti

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Premjero Sauliaus Skvernelio vadovaujamas koronaviruso krizės valdymo komitetas ketvirtadienį nutarė, kad Ukmergė, kur koronavirusas nustatytas 17-ai žmonių, nebus uždaroma. Apie tai praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Posėdyje nutarta kol kas miesto neuždaryti ir netaikyti asmenų judėjimo apribojimų, tačiau ukmergiškių prašoma susilaikyti nuo visų nebūtinų kelionių ir judėjimo po miestą, kitų miestų gyventojai taip pat raginami susilaikyti nuo nebūtinų vizitų į Ukmergę.

  "Policijos bus paprašyta itin griežtai ir nuolat tikrinti, ar asmenys, kurie turi būti saviizoliacijoje, to laikosi. Lygiai taip pat bus stebima, ar visi gyventojai laikosi karantino reikalavimų. Piktybiškai to nepaisantiems ar ignoruojantiems bus taikoma atsakomybė", — sako premjeras.

  Sveikatos apsaugos ministerijai nurodyta plėsti ukmergiškių testavimo apimtį. Ukmergėje taip pat bus įsteigtas mobilusis patikros punktas. Vietos medikams, savanoriams, policijos pareigūnams, savivaldybės darbuotojams ir kitiems bus skirtos papildomos apsaugos priemonės.

  Be kita ko, suderinus su vietos savivaldybe, planuojama dezinfekuoti pagrindines miesto gatves ir kitas vietas.

  Pabrėžtina, kad maisto ir kitų būtinųjų prekių tiekimui į Ukmergę nebus taikomi jokie ribojimai.

  Skvernelis taip pat nurodė atsakingoms institucijoms pasirūpinti, kad būtų gauta apsaugos priemonių: kaukių, respiratorių, akinių, pirštinių ir kitko — ne tik Ukmergei, bet ir visai Lietuvai.

  Šiuo metu Lietuvoje oficialiai užfiksuoti 290 koronaviruso atvejai. Nuo vakar sugriežtintos karantino taisyklės. Žmonės privalo laikytis saviizoliacijos, jei žino, kad yra užsikrėtę, priešingu atveju, gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)

  Dar šia tema

  Pranešta apie pirmąjį mirties nuo koronaviruso atvejį Europos Parlamente
  JAV ambasadorius kaltina Kiniją koronaviruso duomenų slėpimu
  Tegai:
  koronavirusas, COVID-19, Ukmergė

  Svarbiausios temos