13:09 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (966)

  Žmonės galės būti izoliuoti pasirinktoje vietoje tik pasirašę sutikimą laikytis karantino reikalavimų

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministras pakeitė sugrįžtančių piliečių izoliavimo taisykles, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Pagal naująją tvarką visi į Lietuvą grįžę žmonės bus tikrinami dėl koronavirusinės infekcijos — pasienio kontrolės punktuose mobiliosios komandos ims žmonių nosiaryklės tepinėlius bei vėliau informuos žmones apie tyrimų rezultatus.

  Izoliacijos taisyklės

  Žmonės galės izoliuotis pasirinktose patalpose, jei tam bus sąlygos ir jei jie sutiks su būtinais reikalavimais.

  Tie, kurie atsisako pasirašyti įsipareigojimą dėl izoliacijos taisyklių, taip pat tie, kurie nėra Lietuvos piliečiai ar neturi tinkamų patalpų, 14 dienų praleis savivaldybės valdžios parengtose patalpose.

  Tiek žmonės, kuriems leidžiama izoliuotis pasirinktoje vietoje, tiek tie, kurie bus izoliuoti savivaldybių patalpose, į izoliavimo vietas bus gabenami viešuoju transportu.

  Izoliacijos vietos

  Savivaldybių paruoštos zonos turėtų būti įrengtos viešbučio, poilsio, socialinėse ir kitose patalpose, kuriose kiekvienam asmeniui gali būti suteikta atskira patalpa su atskiru sanitariniu mazgu (vienas sanitarinis mazgas dviem kambariams).

  Šeimos gali apsistoti tame pačiame kambaryje.

  Izoliacijos vietose turėtų būti reikalingi baldai, indai, valymo ir dezinfekavimo priemonės, buitinių atliekų dėžutės, patalynė ir nešvarių drabužių surinkimo įrankiai, jei jų negalima nusiplauti.

  Savivaldybės taip pat bus atsakingos už tinkamos mitybos užtikrinimą (įskaitant specialiųjų poreikių turinčius žmones, pvz., sergančius diabetu ar alergija) ir būtiniausių reikmenų (vaistų, higienos reikmenų, drabužių) tiekimą iš artimųjų.

  Izoliacija pagal pasirinkimą

  Tie, kurie nori geresnių sąlygų, nei gali pasiūlyti savivaldybė, gali susimokėti papildomai, o savivaldybė sudarys sutartį su viešbučiu ar kita apgyvendinimo įstaiga.

  Tie, kurie jau yra izoliuoti, galės likti savo pasirinktoje vietoje, jei kambarys bus tinkamas ir žmonės bus pakankamai atskirti vieni nuo kitų. Jie taip pat turės pasirašyti pareiškimą, kad sutinka atsiriboti ir laikytis taisyklių, kitaip jiems gresia bauda. Tęsti izoliaciją pasirinktoje vietoje galės tik tie, kurie anksčiau nepažeidė karantino taisyklių.

  Lietuvoje užregistruota 290 koronaviruso atvejų. Taip pat paaiškėjo keturi koronaviruso mirties Lietuvoje atvejai, trys iš jų mirė mažiau nei per parą, nuo antradienio vakaro iki trečiadienio ryto.

  Vyriausybė taip pat pratęsė karantino režimą iki balandžio 13 dienos.

  Premjeras Saulius Skvernialis teigė, kad bus imtasi rimtų priemonių prieš visus karantino ir izoliacijos pažeidėjus.

  Lietuvos piliečiai, kurie dvi savaites atsisako izoliuotis grįžę į šalį iš užsienio, negalės grįžti į tėvynę, sakė Skvernelis.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (966)

  Dar šia tema

  Nėra pasirodymų — nėra verslo. Kaip viso pasaulio muzikantai išgyvena pandemiją
  Pranešta, kad Ukmergės rajone koronavirusu užsikrėtė aštuoni medikai
  Iš laidos išvarytas Ukrainos ekspertas eteryje atsiprašė Solovjovo ir žiūrovų
  Tegai:
  saviizoliacija, Lietuva, koronavirusas, karantinas

  Svarbiausios temos