05:54 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lėšos bus skirtos Policijos departamentui, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai, Viešojo saugumo tarnybai ir Vadovybės apsaugos departamentui

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Ketvirtadienį Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui ir skyrė pareigūnams 1 570 tūkst. eurų asmeninėms apsaugos priemonėms ir įrangai įsigyti.

  Apie tai praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Siekiant užtikrinti vidaus sienos kontrolę, viešąją tvarką ir teikti reikalingą pagalbą gyventojams dėl naujojo koronaviruso, planuojama skirti 1 373 tūkst. eurų įsigyti asmeninėms apsaugos priemonėms: kaukėms, respiratoriams, pirštinėms ir kt., ir 197 tūkst. eurų — stacionarioms darbo vietoms įrengti, generatoriams, termovizoriams įsigyti bei šios įrangos eksploatavimo išlaidoms padengti.

  Lėšos bus skirtos Policijos departamentui, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai, Viešojo saugumo tarnybai ir Vadovybės apsaugos departamentui.

  Kaip pažymėjo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, nuo sausio mėnesio tarnyboms buvo nurodyta pasirūpinti asmeninėmis apsaugos priemonėmis, tačiau išnaudojami dideli kiekiai, tad reikia vis daugiau priemonių. 

  "Pareigūnai tiesiogiai kontaktuoja su grįžusiais iš užsienio, šiuo metu itin padaugėjo pranešimų apie asmenis, kurie nesilaiko izoliacijos. Svarbu, kad visi būtų tinkamai aprūpinti, nes pareigūnai kaip ir medikai yra priešakinėse linijose", — pranešė Tamašunienė.

  Šiuo metu Lietuvoje oficialiai užfiksuoti 290 koronaviruso atvejai. Nuo vakar sugriežtintos karantino taisyklės. Žmonės privalo laikytis saviizoliacijos, jei žino, kad yra užsikrėtę, priešingu atveju, gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje

  Dar šia tema

  Italijos ambasadorius padėkojo Rusijai už pagalbą kovoje su koronavirusu
  Vaikas 16 valandų buvo namuose su koronavirusu užsikrėtusios motinos lavonu
  Pranešta, kad Ukmergės rajone koronavirusu užsikrėtė aštuoni medikai

  Svarbiausios temos