19:13 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (55)

  Apeliaciniam teismui priėmus galutinį sprendimą dėl Venckienės reikalavimo panaikinti jai kardomąsias priemones, buvusi teisėja tvirtina, kad kitokios nutarties ir negalima buvo tikėtis

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Trečiadienį Lietuvos apeliacinis teismas priėmė sprendimą palikti galioti buvusiai teisėjai ir Seimo narei Neringai Venckienei taikomas kardomąsias priemones. Šiandien moteris nusprendė pakomentuoti šią nutartį. Pasak jos, kito sprendimo net negalima buvo tikėtis.

  Savo Facebook paskyroje Venckienė išplatino pranešimą, kuriame tvirtina, kad teisėjų, kurie priėmė šią nutartį, vadovas buvo Algimantas Valantinas, kuris neteko pareigų Generalinėje prokuratūroje dėl pedofilijos bylos, kurioje nukentėjusiąja buvo pripažinta jos mažametė dukterėčia, tyrimo.

  "Seimas 2010 metų sausio 21 dieną nutarimu patvirtino Garliavos įvykių parlamentinio tyrimo išvadas, kad policijos tyrėjai ir prokuratūros pareigūnai, aplaidžiai ir nekompetentingai atlikdami tyrimą ir šio tyrimo kontrolę, pakenkė tyrimui ir sukomplikavo galimybę sėkmingai jį baigti, o užsitęsęs šios bylos tyrimas rodo, kad teisingumui įgyvendinti gali būti padaryta žala, kurios nebus galima pašalinti", — primena Venckienė.

  Be to, ji priduria, kad 2010 metų vasario 5 dieną dėl aplaidaus pedofilijos bylos tyrimo atsistatydino tuometinis generalinis prokuroras Algimantas Valantinas, kuris vėliau buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretais pasiekė Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko postą, kurį užima ir šiandien. 

  Venckienė pabrėžia, kad argumentai, kuriuos pateikė Valantino vadovaujama teisėjų kolegija, yra "nesuprantami ir nelogiški".

  Buvusi teisėja išvardina kelis pavyzdžius, kurie, pasak jos, gerai parodo, kad asmenims, kurie buvo kaltinami padarę daug rimtesnius nusikaltimus nei dėl kurių kaltinama ji, buvo sušvelnintos kardomosios priemonės. Be to, ji pabrėžia, kad kai kuriems asmenims išvis buvo atšauktos bet kokios kardomosios priemonės arba palikta viena, o jai taikomos net trys.

  "Vilniaus apygardos teismas kyšininkavimu ir kitais sunkiais nusikaltimais, už kuriuos gresia iki 10 metų laisvės atėmimo buvusiam Seimo nariui Eligijui Masiuliui ir "MG Baltic" viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui panaikino kardomąsias priemones. Tokį sprendimą patvirtino ir Lietuvos apeliacinis teismas. Taigi teisminė praktika patvirtina, kad asmenims, kurie įtariami sunkesnių nusikaltimų nei aš padarymu, buvo paskirta tik viena kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti arba nepaskirta nei viena", — rašo Venckienė.

  Venckienė abejoja, kad Lietuvos politinis elitas sutiktų spręsti teisėsaugos krizę >>

  Dar ji primena, kad Jungtinės Amerikos Valstijos sutiko, jog baudžiamasis persekiojimas jos atžvilgiu gali būti vykdomas iš 39 tik dėl 4, didelio pavojaus visuomenei nekeliančių veikų. Tai trys nesunkiais traktuotini nusikaltimai ir vienas nusižengimas, už kurį skiriama bausmė, nesusijusi su laisvės atėmimu, pabrėžia Venckienė.

  Taip pat ji mano, kad jai galima įskaityti tą 21 mėnesį, kurį ji praleido JAV kalėjime, belaukdama sprendimo dėl ekstradicijos.

  "Nėra jokios logikos, kai asmenims, kuriems gresia dešimt metų laisvės atėmimo, Lietuvos apeliacinis teismas panaikina visas kardomąsias priemones, o mano atžvilgiu taiko tris kardomąsias priemones, kai jau yra atlikta bausmė", — apibendrina Venckienė.

  Venckienės byla

  Venckienės šeimą labai paveikė nagrinėjama pedofilijos byla. Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, tapusios pedofilų auka, teta.

  Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie prievartavo dukrą, tačiau mirė keistomis aplinkybėmis. Deimantė kurį laiką gyveno su teta, tačiau vėliau teismas nutarė, kad mergaitė turi būti grąžinta motinai, kuri, kaip įtariama, atidavė vaiką seksualiniam išnaudojimui. Mergaitės buvimo vieta nežinoma.

  Lietuvos valdžia kaltina buvusią Seimo narę tariamai neįvykdžius teismo sprendimo perduoti jos brolio dukrą mergaitės motinai, taip pat priešinosi policijai, kai teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namą ir jėga paėmė Deimantę.

  Venckienė 2013 metais buvo priversta išvykti su sūnumi Karoliu į JAV. JAV teisėsauga grąžino Venckienę į Lietuvą pernai lapkritį. Iškart po atvykimo į Lietuvą moteris buvo sulaikyta, jai iš pradžių buvo paskirtas dviejų mėnesių sulaikymas. Tačiau vėliau ji buvo paleista už užstatą.

  Šiuo metu jau taikomos šios kardomosios priemonės — intensyvioji priežiūra, taip pat užstatas ir dokumentų paėmimas.

  Kaltinimai Venckienei buvo pateikti sausio pradžioje. Baudžiamasis kodeksas už inkriminuojamas buvusiai teisėjai nusikalstamas veikas numato įvairias bausmes, tarp jų — laisvės atėmimą iki trejų metų. Venckienės byloje keturi asmenys yra pripažinti nukentėjusiaisiais, pateiktas civilinis ieškinys neturtinei žalai atlyginti.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (55)

  Dar šia tema

  Venckienė ketina įskųsti Lietuvos prokurorus JAV
  Buvusį Seimo narį išvijo iš teismo salės, kur vyko Venckienės teismo procesas
  Venckienė apkaltino teisėsaugą primetus jai kaltinimą, kurio nebuvo susitarime su JAV
  Tegai:
  skundas, Lietuvos apeliacinis teismas, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos