10:40 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Pačioje humanitarinėje pagalboje iš KLR Baltijos šaliai nėra nieko baisaus, viskas priklauso nuo to, kokie susitarimai buvo sudaryti tarp šalių, mano ekspertas Aleksejus Maslovas

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Humanitarinė pagalba visada turi ir įvaizdžio komponentą, tačiau viskas priklauso nuo Vilniaus ir Pekino pasirašytų dokumentų turinio, sakė Orientalistikos mokyklos vadovas, Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos ir tarptautinių reikalų fakulteto profesorius Aleksejus Maslovas interviu Sputnik Lietuva.

  "Viskas priklauso nuo to, kokiais susitarimais ši humanitarinė pagalba yra priimama. Nė vienas Kinijos produktas negali būti importuotas į Lietuvą nepasirašius atitinkamo susitarimo. Ir viskas priklauso nuo to, kas nurodyta šiame susitarime. Jei šalis garantuoja kokias nors preferencijas Kinijai šių krovinių pristatymų atveju, tai kyla tam tikras pavojus. Jei jokių garantijų nėra, jei tai grynai humanitarinis krovinys, aš čia nematau jokio pavojaus", — teigė Maslovas.

  Jo vertinimu, dauguma baimių, įskaitant ir Baltijos šalių, yra pagrįstos tuo, kad sinologijos, Azijos ekspertizių lygis yra labai žemas.

  "Jos [Baltijos šalys — Sputnik] nelabai supranta, kaip kuriama Kinijos politika, ir dėl to atsiranda nerimas", — teigė Maslovas.

  Seimo "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" frakcijos nariai Žygimantas Pavilionis, Audronius Ažubalis ir Emanuelis Zingeris pamatė "pavojų didėjančioje priklausomybėje nuo humanitarinės pagalbos", kurią Kinija teikia Vilniui.

  Tokie pareiškimai pasirodė tuo metu, kai dėl koronaviruso pandemijos prasidėjo šimtų tūkstančių reagentų, kaukių, respiratorių ir kitų būtinų medicininių medžiagų tiekimas į Lietuvą iš Kinijos.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Dar šia tema

  Estijoje nuo balandžio mėnesio uždarys daugiau nei dešimt vaistinių
  Lietuvoje nustatytas penktasis mirties nuo koronaviruso atvejis
  Tegai:
  koronavirusas, Kinija, Lietuva

  Svarbiausios temos