05:14 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (83)

  Teisėjų kolegijos pirmininkas pažymėjo, kad kol kas nėra aišku, kiek truks ekstremalioji situacija šalyje, todėl posėdis geriausiu atveju vyks gegužės pradžioje

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Lietuvos apeliacinis teismas dėl šalyje paskelbto karantino atidėjo teismo posėdį 1991 metų sausio 13-osios įvykių byloje, praneša teismo spaudos tarnyba.

  Vilniaus televizijos bokštas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Teismo posėdis turėjo įvykti kovo 26 dieną, tačiau dabar jis perkaltas į gegužės 6 dieną.

  Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas, šios bylos teisėjų kolegijos pirmininkas Ernestas Rimšelis paaiškino, kad šiuo metu nėra aišku, kaip klostysis įvykiai Lietuvoje ir kiek bus tęsiamas karantinas, todėl gegužės 6-ąją suplanuotas teismo posėdis įvyks, jei padėtis Lietuvoje pasikeis ir teismo posėdyje bus galima dalyvauti dideliam proceso dalyvių skaičiui.

  Karantino laikotarpiu Lietuvos teismai imasi visų atsargumo priemonių, susijusių su viruso COVID-19 plitimo grėsmės prevencija, ir nagrinėja tik tas bylas, kuriose galimas rašytinis procesas, sprendžiami kardomųjų priemonių, vaiko paėmimo iš nesaugios aplinkos ir kiti neatidėliotini klausimai.

  COVID-19

  Šiuo metu Lietuvoje užregistruoti 345 ligos atvejai. Respublikoje karantino režimas pratęstas iki balandžio 13 dienos.

  Kaip perspėjo valdžia, kiekvienas, kuris pažeidžia jo taisykles, susidurs su rimtomis pasekmėmis.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė koronaviruso COVID-19 pandemiją. Šiuo metu užregistruota daugiau nei 465 tūkst. infekcijos atvejų, daugiau nei 21 tūkst. žmonių mirė.

  Sausio 13-osios byla

  1991 m. sausio 13 d. naktį prie Vilniaus televizijos bokšto įvyko ginkluotas susirėmimas. Anot Lietuvos valdžios, jį pradėjo sovietų kariai. Per susirėmimus žuvo daugiau nei dešimt žmonių, daugiau kaip 600 buvo sužeisti.

  Lietuvos prokuratūra tvirtino, kad dėl tragiškų šių įvykių padarinių kalti sovietų kariai, tačiau jokių įrodymų nepateikė.

  Praėjusių metų kovo mėnesį Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį. Byloje buvo kaltinami 67 žmonės, dauguma iš jų — už akių. Tarp kaltinamųjų buvo Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos piliečiai.

  Prieš teismą stojo tik du žmonės — Rusijos kariuomenės atsargos pulkininkas Jurijus Melis ir buvęs karys Genadijus Ivanovas. Jie buvo nuteisti septyneriems ir ketveriems metams atitinkamai. Apeliacinis teismas gavo daugiau nei 60 apeliacinių skundų.

  Maskva laiko šį nuosprendį "neteisėtu". Rusijos Federacija pabrėžė, kad Lietuvos teisėsaugos institucijos nepateikė nė vieno sovietų kariškių kaltės įrodymo. Maskva pažymėjo, kad posėdžių metu buvo pažeidžiamos visos tarptautinės ir Lietuvos vidaus teisės normos, o rusai buvo teisiami už nusikaltimus, kurių nepadarė.

  Temos:
  Sausio 13-osios byla (83)

  Dar šia tema

  Kas sutrypė šviesias lietuvių mintis ir užgrobė valdžią 1991-ųjų sausio 13-ąją?
  Paleckis apkaltintas išvien veikęs su nuteistuoju Sausio 13-osios byloje
  Lietuvos opozicijos politikas Paleckis lieka suimtas dar dviem mėnesiams
  Tegai:
  karantinas, Sausio 13-osios įvykiai, Sausio 13-osios byla, Lietuvos apeliacinis teismas, Lietuva

  Svarbiausios temos