11:01 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1933)

  Europos Sąjungoje dėl pandemijos kilusi krizė aiškiai parodė, kad kiekviena iš Europos šalių turi spręsti problemas tik savarankiškai, mano politologas Vladimiras Šapovalovas

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. 2015 metais ES jau buvo didelio masto migracijos krizė, kuri iškėlė visas vienybės problemas. Tačiau pandemija dar labiau paaštrino nesantaikos problemą tarp ES valstybių, sakė interviu Sputnik Lietuva politologas, Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto Istorijos ir politikos instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Šapovalovas.

  "Epidemijos metu pasaulis išgyvena situaciją, kai kiekvienas kovoja už save, gelbėti skęstantįjį — paties skęstančiojo darbas, ir kiekviena Europos šalis kovoja su krize atskirai. Be to, tos šalys ne padeda viena kitai, o sukuria situaciją, kurioje faktiškai įvesdamos sienų uždarymą, jos sukuria situaciją, pavojingą kaimyninėms ES šalims", — priminė ekspertas.

  Jo manymu, situacija su koronavirusu rodo, kad vienintelė apsauga piliečiams — jų pačių valstybė, ir jokios kitos organizacijos ir struktūros negeba suteikti net elementarios pagalbos, kai to tikrai reikia. Be to, pandemija parodė smerktiną pilietinės visuomenės būklę — nėra jokio solidarumo ir tarpusavio pagalbos.

  "Esant tokiai situacijai, Lietuvai, kaip ir kai kurioms kitoms ES šalims, susidaro gana sudėtinga situacija ir sunkios perspektyvos. Viena vertus, Lietuva yra ekonomiškai labai priklausoma nuo Europos Sąjungos, gaudama subsidijas, ir tai yra dabartinės Lietuvos ekonomikos pagrindas. Kita vertus, Lietuva iš esmės sunaikino savo pramonės, ekonominę infrastruktūrą, kuri leistų šaliai savarankiškai išgyventi šią krizę tiek ekonominiu, tiek socialiniu požiūriu. Ir, trečia, nemažas skaičius Lietuvos piliečių, kaip žinote, yra kitose ES šalyse, ir yra žmonių, gyvenančių dviejose valstybėse", — sakė jis.

  Pasak jo, nesėkmingas Europos šalių bandymas susitarti dėl bendrų priemonių, visų pirma ekonominių, siekiant kovoti su koronavirusu, aiškiai parodė "viršnacionalinių Europos institucijų, kurios šioje sudėtingoje situacijoje negali suteikti pagalbos konkrečiai ES šaliai, neveiksmingumą".

  Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu organizuotoje Europos Vadovų Tarybos sesijoje teigė, kad ES turi stiprinti koordinacines pastangas, stabdant koronaviruso plitimą ir užtikrinant piliečių sveikatos apsaugą.

  Kaip pažymėjo Lietuvos prezidentas, ES pastangos koordinuotai spręsti iškilusias problemas turi būti didesnės ir vykdomos greičiau. Ypač skubiai reikia užtikrinti patikimą medicininių priemonių, įrangos reagentų tiekimą sveikatos priežiūros įstaigoms.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1933)

  Dar šia tema

  SAM: planuojama racionaliai paskirstyti galimai koronavirusu užsikrėtusiųjų srautus
  Analitikai paskelbė įmones, išlošusias dėl pandemijos
  Rusijos gynybos ministerija parodė Italijoje dirbančius Rusijos kariškius
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, ES, Lietuva

  Svarbiausios temos