15:29 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau kilo skandalas dėl prasto Kauno klinikinės ligoninės medikų aprūpinimo apsaugos priemonėmis, internete pasklido duomenys, kad gydytojai vienkartinę aprangą naudoja po kelis kartus

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Šį rytą Kauno oro uoste nusileido lėktuvas su daugiau nei 3,2 mln. asmens apsaugos priemonių Lietuvos medikams, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Skelbiama, kad iškrovus jos iš karto bus gabenamos 5 pagrindinėms ligoninėms, GMP centrams ir bus paskirstytos mobiliesiems punktams.

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Facebook paskelbė, kad pirmoji siunta bus nuvežta į Kauno klinikinę ligoninę, kurios vadovas šiuo metu nušalintas nuo pareigų dėl įtarimų blogai aprūpinant medikus apsaugos priemonėmis.

  "Paprašiau, kad pirmoji siunta iš šiandien atskraidintų apsaugos priemonių būtų vežama tiesiai į Kauno klinikinę ligoninę. Nebus pamirštos ir kitos. Privalome aprūpinti visas be išimties gydymo įstaigas. Ir tai bus padaryta nelaukiant pirmadienio ar kažkokių susikurtų formalumų", — rašo premjeras.

  Jis taip pat patvirtino, kad į Lietuvą jau keliauja kiti dideli kiekiai, be to, dar užsakomos papildomos priemonės.

  Šį kartą iš Kinijos atskraidinta 3 milijonai vienkartinių pirštinių, 33 350 vienetų apsaugos akinių ir FFP2 200 000 respiratorių. Kita užsakymo dalis turėtų greitai pasiekti Lietuvą. 

  Penktadienį premjeras Saulius Skvernelis savo Facebook puslapyje pareiškė, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga privalo nedelsdamas atleisti Kauno klinikinės ligoninės vadovą. Skvernelio pyktį sukėlė žurnalistės Daivos Žeimytės-Bilienės paviešinta informacija ir nuotraukos, kuriose pavaizduota, kokios yra darbo sąlygos minėtoje ligoninėje.

  Veryga, reaguodamas į tai, nušalino nuo pareigų Kauno klinikinės ligoninės generalinį direktorių profesorių Albiną Naudžiūną.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje

  Dar šia tema

  Grubliauskas paskelbė, kad Klaipėdoje susirgo dar vienas gydytojas
  Į Ukmergės ligoninę atvyko penki gydytojai iš Vilniaus
  Tegai:
  apsaugos priemonės, Kauno klinikinė ligoninė, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos