19:54 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1862)

  Daugiau kaip 500 vaikų žaidimo aikštelių ir kitų vilniečių pamėgtų laisvalaikio leidimo vietų bus aptvertos STOP juosta

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė praneša, kad, siekdama užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos plitimui, aptvers visas aktyvaus laisvalaikio erdves.

  Karantino metu sostinės savivaldybė laikinai aptvers vaikų žaidimo aikšteles, lauko treniruoklius, krepšinio, futbolo, tinklinio, teniso aikšteles, šachmatų stalus, stalo teniso stalus ir kt., prie ugdymo įstaigų esančias sporto ir laisvalaikio aikšteles, Baltojo tilto aikštyną, mat koronavirusas ilgam išlieka ant metalinių ir kitų paviršių. 

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Daugiau kaip 500 vaikų žaidimo aikštelių ir kitų vilniečių pamėgtų laisvalaikio leidimo vietų STOP juosta bus aptvertos artimiausiu metu. Į pagalbą savivaldybė pasitelkė miestą ir aikšteles prižiūrinčias bendroves, seniūnus ir Gedimino legiono savanorius. 

  Skaičiuojama, kad laisvalaikio erdvėms aptverti prireiks net 50 km juostos. Be to, Vilniaus miesto savivaldybė miesto vaikų žaidimo aikštelėse įrengė 300 informacinių lentelių, kuriose prašoma jomis nesinaudoti.

  Kovo 25 dieną karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos.

  Be to, Lietuvoje sugriežtintos karantino taisyklės, nuo šiol į lauką žmonės turi išeiti tik ne didesnėje kaip dviejų žmonių grupėje, išskyrus šeimos narius, būtinai reikia dėvėti kaukes bei vienkartines pirštines, bet valdžia žada nebausti už šių taisyklių nesilaikymą. Už sąmoningą karantino nesilaikymą gresia baudžiamoji atsakomybė. Visi grįžtantys lietuviai, neturintys tam pritaikytų patalpų ar nesutinkantys su karantino izoliacijos taisyklėmis, izoliuojami savivaldybių parengtose patalpose.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1862)

  Dar šia tema

  Biologė įvertino vakcinos nuo koronaviruso sukūrimo perspektyvas
  Mokslininkai įvardijo koronavirusą komplikuojančią ligą
  Su koronavirusu kovojantiems medikams bus didinami atlyginimai
  Tegai:
  koronavirusas, Vilnius

  Svarbiausios temos