10:56 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiuo metu atlikti koronaviruso testus galima šešiose laboratorijose, galbūt testus galima bus atlikti dar keturiose

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija turi įvertinti, ar dar keturios laboratorijos turi tinkamas sąlygas atlikti koronavirusinei infekcijai nustatyti reikalingus tyrimus. Apie tai praneša Sveikatos ministerijos spaudos tarnyba.

  Kalbama apie UAB "Baltic Medics", UAB "Diagnostikos laboratorija", UAB "Medicina practica laboratorija" bei UAB "SK Impeks Medicinos diagnostikos centras".

  Šiuo metu tyrimai atliekami šešiose laboratorijose: NVSPL, Santaros klinikose, Kauno klinikose, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, taip pat Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) laboratorijoje.

  Be to, jau anksčiau, sveikatos apsaugos ministro Aurelijus Verygos sprendimu, NVSPL pavesta įvertinti galimybes į koronaviruso infekcijos nustatymo vietų tinklą įtraukti Nacionalinio vėžio instituto (NVI) laboratoriją.

  Iki šiol iš viso ėminių dėl įtariamo koronaviruso ištirta 8424, per vakar dieną — 1524: iš jų 206 — NVSPL, 243 — Santaros klinikų laboratorijoje, 564 — Kauno klinikų laboratorijoje, 137 — Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje, 187 — Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorijoje, NMVRVI laboratorijoje — 187 ėminiai.

  Naujausiais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 437 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai. 

  Kovo 25 dieną karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos. Be to, sugriežtintos karantino taisyklės, nuo šiol į lauką žmonės turi išeiti tik ne didesnėje kaip dviejų žmonių grupėje, išskyrus šeimos narius, būtinai reikia dėvėti kaukes bei vienkartines pirštines, bet valdžia žada nebausti už šių taisyklių nesilaikymą. Tačiau už sąmoningą karantino nesilaikymą gresia net baudžiamoji atsakomybė. Visi grįžtantys lietuviai, neturintys tam pritaikytų patalpų ar nesutinkantys su karantino izoliacijos taisyklėmis, bus izoliuojami savivaldybių parengtose patalpose.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje

  Dar šia tema

  "Little Big" išleido "karantininę" savo dainos versiją
  Koronavirusas diagnozuotas dar vienam Panevėžio Respublikinės ligoninės pacientui
  VU mokslininkai nustatė, kada Lietuva sulauks koronaviruso pandemijos piko 
  Tegai:
  koronavirusas, COVID-19

  Svarbiausios temos