16:14 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sekmadienio naktį Lietuva perėjo prie vasaros laiko — šalies gyventojai turėjo pasukti laikrodžių rodykles viena valanda į priekį. Šis laikotarpis truks iki spalio pabaigos

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Jei ES nuspręs nebesukioti laiko, Lietuva neabejotinai pasirinks žiemos laiką. Apie tai savo Facebook puslapyje parašė "Luminor" ekonomistas Žygimantas Mauricas.

  "Žiemos laiką žada pasirinkti Suomija, o jei pasirinks Suomija — tai pasirinks ir Estija, o jei pasirinks Estija — tai pasirinks ir Latvija bei Lietuva", — rašo Mauricas.

  Sekmadienio naktį Lietuva perėjo prie vasaros laiko — šalies gyventojai turėjo pasukti laikrodžių rodykles viena valanda į priekį. Šis laikotarpis truks iki spalio pabaigos. 

  Europos Parlamentas pritarė siūlymui leisti šalims narėms atsisakyti laiko sukiojimo pavasarį ir rudenį. Atsisakyti laiko sukiojimo planuojama nuo 2021 metų. ES valstybėms buvo pasiūlyta nuspręsti, koks laikas būtų tinkamiausias.

  Anksčiau Baltijos šalys sutarė išlaikyti bendrą laiko juostą, kai Europos Sąjunga atsisakys kasmetinio laikrodžių sukiojimo. Kol kas neskelbiama, koks galėtų būti pasirinktas bendras laikas — vasaros ar žiemos.

  Tegai:
  laikas, Lietuva

  Svarbiausios temos