15:33 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dėl galimos koronavirusinės infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija, reaguodama į situaciją dėl koronavirusinės infekcijos plitimo Lietuvoje, tikslina atvejo apibrėžimą ir tiriamųjų grupes. Nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

  Taip pat, kaip numatyta anksčiau, dėl galimos infekcijos tiriami visi sveikatos priežiūros specialistai. Pačios gydymo įstaigos, įvertinusios savo specifiką ir galimas rizikas, turės apsispręsti, kokiu dažnumu sveikatos priežiūros specialistus tikrinti profilaktiškai. Tačiau sveikatos priežiūros specialistai, jaučiantys net menkiausius koronavirusinės infekcijos (COVID-19) simptomus, turėtų būti testuojami nedelsiant.

  Naujausiais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra patvirtinti 437 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai. 

  Kovo 25 dieną karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos. Dešimtyje savivaldybių — Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos — jau veikia mobilūs punktai, kuriuose imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso.

  Taip pat Lietuvos savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti, o kai kuriose jau atvėrė vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją. Į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

  SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje

  Dar šia tema

  Lietuvoje nustatyti 437 koronavirusine infekcija užsikrėtę asmenys
  VU mokslininkai nustatė, kada Lietuva sulauks koronaviruso pandemijos piko 
  Likimas prieš konservatorius — kaip koronavirusas gali paveikti Seimo rinkimus?
  "Koronavirusas" desertui: kaip kavinės reaguoja į epidemiją
  Sėkmingas streso testas. Kodėl Pekinas sugebėjo įveikti koronavirusą?
  Tegai:
  koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos