20:31 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1414
 • RUB81.1888
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2221)

  Pasak politiko, jau patys medikai kalba, kad augant koronavirusu susirgusių žmonių skaičiui ligoninėse greitai nebus galima hospitalizuoti visų šia liga susirgusių pacientų

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Lietuvoje augant koronavirusu susirgusių žmonių skaičiui gydymo įstaigos greitu metu nebegalės hospitalizuoti visų šia liga susirgusių pacientų, tvirtina Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime atstovas Laurynas Kasčiūnas.

  Pasak Kasčiūno, apie tai jau kalba ir ligoninių vadovai. Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis sekmadienį pareiškė, kad jau kitą savaitę palatų sergantiems koronavirusu šioje ligoninėje gali nebeužtekti, nors žada dar atlaisvinti vieną korpusą, rašo Kasčiūnas.

  "Vis dėlto didėjant sergančių žmonių skaičiui, visų hospitalizacija taps ne tik nebeįmanoma, bet ir netikslinga. Į ligonines reiks guldyti tik sunkios ar kritiškos būklės pacientus", — rašo Facebook Kasčiūnas.

  Anot jo, tokiu atveju visi kiti lengvos ar vidutinės būklės ligoniai gydysis namuose.

  "Tokioje situacijoje yra itin svarbu sukurti pagalbos sistemą šiems asmenims, nustatyti kaip bus konsultuojami ir stebimi. Tai ypač svarbu, nes kaip nurodo užsienio gydytojai, ši liga klastinga ir tuo, kad atrodytų nesunki būklė po savaitės gali imti radikaliai blogėti, vystytis dusulys, sunkios formos pneumonija ir kitos komplikacijos. Pavyzdžiui Italijoje, nepaisant itin apkrautos sveikatos sistemos, bandoma užtikrinti kad namie besigydantis pacientas du kartus per dieną turėtų telefoninį pokalbį su stebinčiu gydytoju", — priduria Kasčiūnas.

  Be to, pasak konservatoriaus, turint omenyje, kad reikalinga skubi hospitalizacija, reikia įvertinti, kaip užtikrinti greitosios medicinos pagalbos tarnybos veiksmingumą tokios krizės ir milžiniškų apkrovų metu.

  Anksčiau Lietuvoje buvo įvesta nauja pacientų paskirstymo po ligonines tvarka. Vyresni nei 60 metų ir lėtinėmis ligomis sergantys žmonės bei jaunesni žmonės, kuriems simptomai nėra tokie sunkūs, bus hospitalizuojami skirtingose klinikose.

  Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo Aurelijaus Verygos, koronaviruso atvejų skaičius sparčiai auga, o tai kelia staigaus pacientų antplūdžio ligoninėse grėsmę. Jis mano, kad norinčius pasitikrinti dėl koronaviruso reikia racionaliai paskirstyti, o ypatingą dėmesį skirti žmonėms, kuriems gresia pavojus.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 630 tūkstančių žmonių 202 šalyse, daugiau nei 30 tūkstančių mirė.

  Lietuvoje šiuo metu užfiksuoti 484 COVID-19 atvejai, septynios mirtys nuo koronaviruso. Šalyje iki balandžio 13-osios įvestas karantinas.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2221)

  Dar šia tema

  SAM: bus tiriami visi, kuriems pasireiškia simptomai
  Epidemiologas įvertino COVID-19 pandemijos grįžimo rudenį tikimybę
  Užsikrėtusi COVID-19 modelis papasakojo apie keistą garsą, sklindantį iš plaučių
  Tegai:
  COVID-19, ligoninė, Lietuva, koronavirusas, karantinas, Laurynas Kasčiūnas

  Svarbiausios temos