04:18 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Kaip pažymėjo Seimo narės konservatorės, savarankiškai dirbantiems asmenims reikės papildomo laiko, kol jie atnaujins savo veiklą

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Lietuvoje savarankiškai dirbantiems asmenims siūloma pratęsti išmokos mokėjimą du mėnesius po ekstremaliosios situacijos ir karantino pabaigos.

  Tai numatantį Užimtumo įstatymo pataisų pasiūlymą įregistravo Seimo narės konservatorės Monika Navickienė ir Paulė Kuzmickienė. 

  "Siekiame, kad savarankiškai dirbančių asmenų pajamos būtų užtikrintos ir palaikomos ir ekstremaliajai situacijai bei karantinui pasibaigus. Manome, kad reikės papildomo laiko, kol savarankiškai dirbantys asmenys atnaujins savo veiklą. Dėl to siūlome išmokos mokėjimą pratęsti du mėnesius po ekstremaliosios situacijos ir karantino pabaigos", — savo pasiūlymą argumentuoja parlamentarės. 

  Jeigu Seimas pritartų, įstatyme būtų numatyta, kad "išmoka savarankiškai dirbančiam asmeniui mokama visą ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpį ir du mėnesius jam pasibaigus".

  Kovo 25 dieną karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos. Valdžia ragina gyventojus izoliuotis namuose, nes tik kontaktų mažinimas leidžia užkirsti kelią ligos plitimui. Žmonėms leidžiama lankytis viešose vietose tik po du asmenis, išskyrus vienos šeimos narius. Parduotuvėse gali apsipirkti tik vienas šeimos narys.

  Lietuvoje šiuo metu užfiksuoti 484 COVID-19 atvejai, septynios mirtys nuo koronaviruso. Šalyje iki balandžio 13-osios įvestas karantinas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 630 tūkstančių žmonių 202 šalyse, daugiau nei 30 tūkstančių mirė.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Dar šia tema

  Per atstumą nuo koronaviruso: kaip atrodo darbas nuotoliniu būdu skirtingose šalyse
  Tegai:
  Seimas, koronavirusas

  Svarbiausios temos