18:33 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2163)

  Sveikatos apsaugos sistema Lietuvoje sutriuškinta. Be to, šalyje taikomi tie patys principai kaip ir koronaviruso paveiktose šalyse — Italijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje, mano ekspertas Konstantinas Sivkovas

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Lietuvoje medicina "iš esmės sutriuškinta". Be to, šalis taiko tuos pačius sveikatos priežiūros principus kaip ir ES šalys, kurias labiausiai paveikė koronavirusas — Italija, Ispanija, Prancūzija, sakė interviu Sputnik Lietuva Rusijos raketų ir artilerijos mokslų akademijos prezidento pavaduotojas informacinės politikos klausimais, karo mokslų daktaras Konstantinas Sivkovas.

  "O šiaip visa Europa parodo vieną dalyką: pasirodo, ji nieko negali padaryti, iškilus rimtam pavojui. Kaip pinigų "išmušimo būdas" — taip, o kai reikia spręsti gyventojų, tautos apsaugos nuo rimtos grėsmės problemas, jie pasirodo yra bejėgiai. Tai viršūnių politinė akcija", — mano ekspertas.

  "Kalbant apie 2,5 procento biudžeto, kurį ji yra pasirengusi skirti, neturėtume pamiršti, kad Lietuva — tai subsidijuojama šalis Europos Sąjungoje. Kad ten pramonės ir ekonomikos iš tikrųjų nėra. Kad žmonės bėga todėl, jog tiesiog nėra kur dirbti, jaunimas išvažiuoja. Todėl, iš esmės, tai bus pinigų perkėlimas iš vienos Europos Sąjungos kišenės į kitą ES kišenę, ne daugiau", — sakė jis.

  Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pažadėjo suteikti pagalbą NATO kariuomenei koronaviruso metu. Nausėda pažymėjo, kad tai puikus laikas parodyti, kad Lietuva nėra "abejinga" aljanso kariuomenei.

  Karantino režimas respublikoje pratęstas iki balandžio 13 dienos. Šiuo metu Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius siekia 484.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2163)

  Dar šia tema

  "AirBaltic" siūlo savo darbuotojams metus pasėdėti be atlyginimo 
  Europos saulėlydis: ar ES išgyvens koronavirusą?
  Tegai:
  ES, Lietuva, NATO

  Svarbiausios temos