10:04 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Sveikatos apsaugos ministras taip pat pažymėjo, kad dėl karantino priemonių nustatomų koronaviruso atvejų procentas Lietuvoje mažėja

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Lietuvos ligoninėse yra 116 koronavirusu sergančių pacientų, penki iš jų yra sunkios būklės, pirmadienį nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  "Stacionare yra 116 pacientų, keturi — reanimacijoje su deguonimi, dar vienas yra sudėtingesnis atvejis, su plaučių ventiliacija", — sakė ministras.

  Anot jo, dar 29 asmenys, gydomi ligoninėse, yra lengvesnės būklės, bet taip pat su deguonies aparatais.

  Užsikrėtimo tendencijos 

  Vaizdo konferencijos metu sveikatos apsaugos ministras taip pat teigė, jog yra požymių, rodančių, kad Lietuvoje koronaviruso kreivė plokštėja.  

  "Yra požymių, kad mūsų šalies kreivė plokštėjanti, nešaunanti į viršų. Tai reikėtų vertinti rezervuotai, bet tokių ženklų matyti. Nesinorėtų prisikalbėti", — sakė ministras.

  Anot jo, tokias tendencijas rodo santykinio teigiamų atvejų skaičiaus sumažėjimas, palyginti su testų skaičiumi. Pasak ministro, toks yra pasiteisinusių karantino priemonių taikymo efektas.

  Lietuvoje šiuo metu užfiksuoti 484 COVID-19 atvejai, septynios mirtys nuo koronaviruso. Šalyje iki balandžio 13-osios įvestas karantinas.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 630 tūkstančių žmonių 202 šalyse, daugiau nei 30 tūkstančių mirė.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Dar šia tema

  "Koronavirusas" desertui: kaip kavinės reaguoja į epidemiją
  Lietuvoje nustatyti 484 koronavirusine infekcija užsikrėtę asmenys
  Koronavirusas — Vakarų duobkasys?
  Sėkmingas streso testas. Kodėl Pekinas sugebėjo įveikti koronavirusą?
  Tegai:
  Aurelijus Veryga, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos