12:05 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2179)

  Karščiuojantys pacientai, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų, nuo šiol gaus saugią ir kvalifikuotą medikų pagalbą Kauno mieste, net ir galiojant griežtiems karantino ribojimams

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Žemuosiuose Šančiuose startavo viena pirmųjų šalyje vadinamoji Karščiavimo klinika, rašoma Kauno savivaldybės pranešime.

  Kaunas atsiliepė į Kaišiadorių rajono savivaldybės prašymą — drauge su Kauno miesto gyventojais čia bus aptarnaujami ir kaišiadoriškiai.

  Karščiavimo klinika įkurta Kauno poliklinikos Šančių filialo pastato dalyje. Jis pasirinktas dėl patogios vietos mieste, tinkamo patalpų išplanavimo ir palankių sąlygų saugiam medikų darbui. Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą, čia gydytojo apžiūrai galės lankytis pacientai nuo 18 iki 60 metų amžiaus, kurių kūno temperatūra pakilusi virš 37,8 laipsnių ir jaučiamas bent vienas iš viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: šaltkrėtis, kosulys, gerklės skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas.

  Naujoji tvarka padės atriboti karščiuojančių pacientų srautus nuo kitų poliklinikose besilankančių asmenų. Tai ypač svarbu kalbant apie nėščiąsias, garbaus amžiaus žmones ar tiesiog skiepams bei kitoms procedūroms atvykstančius pacientus.

  "Kiekvienai gydymo įstaigai šiuo metu karščiuojantys pacientai yra padidintos rizikos faktorius, todėl atskira Karščiavimo klinika bus tikrai didelė pagalba viso Kauno miesto gydymo įstaigoms. Galime pasidžiaugti, kad bendromis medikų bendruomenės ir savivaldybės pastangomis su šia Sveikatos apsaugos ministerijos užduotimi susitvarkėme vos per savaitę ir šiandien pradedame veiklą", — kalbėjo Kauno poliklinikos vadovas Paulius Kibiša.

  Pacientai iš viso Kauno miesto priimami tiksliai nurodytu registracijos laiku, tik su šeimos gydytojo siuntimu. Visi atvykstantieji privalo griežtai laikytis nurodytos tvarkos bei vykdyti visus nurodymus: atvažiavus į specialiai paruoštą aikštelę iš Siūlų gatvės, sustoti joje ir nelipti iš automobilio, neatidarinėti langų, padėti matomoje vietoje A4 formato lapą su savo telefono numeriu, pagal kurį bus identifikuojami, taip pat turėti paruoštus asmens dokumentus.

  Atėjus paciento eilei, ten dirbantys viešosios tvarkos prižiūrėtojai duos ženklą išlipti ir eiti tiesiai į pastatą. Ten prie durų žmones pasitiks medikai su specialiomis apsaugos priemonėmis ir palydės toliau.

  Karantinas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2179)

  Dar šia tema

  Ukmergės ligoninė liko be gydytojų
  Skvernelis išsiuntė į Kauno klinikinę ligoninę ką tik atskraidintas apsaugos priemones
  Kasčiūnas perspėja apie vietų ligoninėse trūkumą dėl koronaviruso
  Tegai:
  karantinas, Kaunas

  Svarbiausios temos