17:36 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2163)

  Pranešama, kad Utenos aps. VPK per parą dėl saviizoliacijos ir karantino sąlygų nesilaikymo užregistruoja vidutiniškai iki 20 pranešimų, o per visą karantino laikotarpį užregistruota daugiau kaip 200 pranešimų

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Iš užsienio grįžę asmenys priverstinai karantinuojami savivaldybių paskirtose patalpose ne tik nesilaiko paskirtos saviizoliacijos reikalavimų, tačiau girtuokliauja, triukšmauja ir niokoja turtą patalpose. Apie tai praneša Utenos aps. VPK. 

  Penktadienį, kovo 27 dieną, Molėtų r. PK pareigūnai gavo pranešimą iš viešbučio savininkės, kad asmenys, priverstinai karantinuoti viešbutyje "Gerugnė", Molėtuose, nederamai elgiasi kambario balkone: galimai vartoja alkoholį, triukšmauja. 

  Policijos pareigūnai, nuvykę į minėtą vietą, viešosios tvarkos pažeidimo tuo metu nenustatė. Tačiau šeštadienio rytą vėl buvo gautas pranešimas, jog pastebėta, kad iš viešbučio "Gerugnė" išėjo asmuo, kuriam yra paskirta priverstinė saviizoliacija savivaldybės numatytose patalpose. 

  Į įvykio vietą nuvykę pareigūnai sutiko vaikiną, stovintį šalia viešbučio. Jis neneigė, kad pažeidė saviizoliacijos reikalavimus, ir paaiškino, kad buvo parduotuvėje nusipirkti alkoholinių gėrimų. Policijos pareigūnai vaikinui paaiškino priverstinės saviizoliacijos reikalavimus, kad jam yra draudžiama pasišalinti iš viešbučio patalpų. Jis prisipažino, kad tai žinojo, tačiau piktybiškai pasišalino iš paskirtos saviizoliacijos vietos. 

  Карантин в Литве
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Dėl šio įvykio pareigūnų surinkta medžiaga bus perduota Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui dėl LR Administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnio pažeidimo.

  Įvykiai "Gerugnės" viešbutyje tęsėsi ir kovo 29 dieną, sekmadienį. Policija vėl gavo pranešimą iš viešbučio "Gerugnė" savininkės. Savininkė įtarė, kad galimai suniokotas turtas kambaryje, kuriame gyvena saviizoliaciją pažeidęs jaunuolis ir kitas asmuo. Kambaryje buvo girdėti triukšmas ir jame galimai buvo girtuokliaujama. 

  Nuvykę pareigūnai ir patekę į patalpą nustatė tyčinį turto sugadinimo ir sunaikinimo faktą — buvo sudaužyta kambario gipso kartono siena. Padarytas nuostolis tikslinamas. 

  Dėl šio įvykio, priklausomai nuo patirtos turtinės žalos, jaunuoliams bus taikoma atsakomybė pagal LR ANK 115 str. arba LR BK 187 str. (tyčinis turto sunaikinimas ar sugadinimas).

  Utenos aps. VPK per parą dėl saviizoliacijos ir karantino sąlygų nesilaikymo užregistruoja vidutiniškai iki 20 pranešimų, o per visą karantino laikotarpį užregistruota daugiau nei 200 pranešimų.

  Lietuvoje šiuo metu užfiksuoti 484 COVID-19 atvejai, septynios mirtys nuo koronaviruso. Šalyje iki balandžio 13-osios įvestas karantinas. Į lauką žmonės turi išeiti tik ne didesnėse kaip dviejų žmonių grupėse, išskyrus šeimos narius, būtinai reikia dėvėti kaukes bei vienkartines pirštines, tačiau valdžia žada nebausti už šių taisyklių nesilaikymą. Bet už sąmoningą karantino nesilaikymą gresia net baudžiamoji atsakomybė. Visi grįžtantys lietuviai, neturėdami tam pritaikytų patalpų ar nesutikdami su karantino izoliacijos taisyklėmis, bus izoliuojami savivaldybių parengtose patalpose.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 630 tūkstančių žmonių 202 šalyse, daugiau nei 30 tūkstančių mirė.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2163)

  Dar šia tema

  Lietuvos policija priminė, ko nereikėtų daryti gatvėje karantino metu — video
  Lietuvoje vairuotojas įsibėgėjo, manydamas, kad policija negali nustatyti greičio
  Policija Šiaulių apskrityje aptiko karantino metu veikiantį barą
  Tegai:
  policija

  Svarbiausios temos