08:31 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2410)

  Lietuvoje dislokuoto aljanso bataliono vadovybė nusprendė perkelti užsikrėtusius karius iš Ruklos į kitą karinę teritoriją, kur karių koncentracija yra mažesnė

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Specialiu skrydžiu iš Kroatijos į Lietuvą atvyko papildoma Kroatijos ir Vokietijos karo medikų komanda su specialia įranga. Apie tai pranešė Lietuvos krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Tikimasi, kad jie pasirūpins užsikrėtusiais tarptautinio NATO priešakinių pajėgų bataliono kariais.

  "Pasak NATO bataliono atstovo kapitono Evert-Jan Daniels, šiuo metu kariai, kuriems atlikus testą buvo patvirtintas COVID-19 virusas, yra izoliuoti specialiose patalpose Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.). Visi jie jaučiasi gerai, yra nuolat prižiūrimi karo medikų. Šiuo metu laikomasi dar griežtesnių karių srautų valdymo ir higienos reikalavimų", — sakoma pranešime.

  Lietuvoje dislokuoto tarptautinio NATO bataliono vadovybė, siekdama papildomai neapkrauti Lietuvos sveikatos apsaugos infrastruktūros, priėmė sprendimą perkelti sergančius karius iš Ruklos, kur karių koncentracija yra didelė, į kitą karinę teritoriją, kur ji mažesnė. NATO bataliono kovinės grupės medikai su atvykusiu pastiprinimu turi visą reikalingą įrangą ir yra pasiruošę užtikrinti tolesnę karių medicininę priežiūrą ir gydymą.

  Užsienio pajėgos vietoje saugumo neša koronavirusą į Baltijos šalis >>

  Su Generolo Silvestro Žukausko poligone tarnaujančiais Lietuvos kariais NATO bataliono kovinės grupės kariai neturi jokio tiesioginio kontakto. Lietuvos kariai miega, maitinasi ir treniruojasi skirtingose patalpose ir teritorijose.

  Rusijos oro pajėgos pristatė specialistus ir įrangą į Italiją
  Фото: Министерство обороны РФ

  Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Lietuva yra pasirengusi padėti aljanso pajėgoms koronaviruso metu. Lietuvos vadovas pažymėjo, jog tai puikus laikas parodyti, kad šalis yra "nėra abejinga" aljanso pajėgoms.

  Savo ruožtu Rusijos raketų ir artilerijos mokslų akademijos prezidento pavaduotojas informacijos politikos klausimais, karo mokslų daktaras Konstantinas Sivkovas interviu Sputnik Lietuva pažymėjo, kad šioje šalyje medicina "iš esmės sutriuškinta". Be to, Lietuva taiko tuos pačius sveikatos priežiūros principus kaip ir ES šalys, kurias labiausiai paveikė koronavirusas (Italija, Ispanija, Prancūzija).

  Lietuva laiko aljanso pajėgas gyvėjomis nuo "Rusijos grėsmės" ir visada pasisako už papildomą karių ir įrangos dislokavimą savo teritorijoje.

  Tačiau Maskva ne kartą paneigė šį požiūrį, nes Rusija nesiruošia nieko pulti, o tokia retorika yra tik pasiteisinimas, siekiant dislokuoti NATO pajėgas arčiau Rusijos sienų.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2410)

  Dar šia tema

  Lietuvoje keliems NATO bataliono kariams diagnozuotas koronavirusas
  Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė dvi dešimtys NATO karių
  Koronaviruso metu Lietuva yra pasirengusi suteikti pagalbą NATO kariams
  Tegai:
  koronavirusas, kariai, NATO, Lietuva

  Svarbiausios temos