18:05 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Repatriacijos skrydžius organizavo Užsienio reikalų ir Susisiekimo ministerijos, taip pat tarpininkaujant Lietuvos diplomatinėms atstovybėms kitose šalyse

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Į Lietuvą grįžo 3253 piliečiai, kurie įstrigo užsienyje dėl susidariusios padėties dėl koronaviruso, praneša Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Užsienio reikalų ministerija ir Susisiekimo ministerija surengė 21 komercinį skrydį, kad šie piliečiai galėtų grįžti į Lietuvą.

  Dar keli šimtai žmonių grįžo į tėvynę Europos Sąjungos ir kitų šalių organizuotų skrydžiais, tarpininkaujant Lietuvos diplomatinėms atstovybėms užsienyje.

  Lietuvos ambasada Indijoje praėjusios savaitės pabaigoje surengė savo piliečiams skrydžius iš Delio Ukrainos užsakomuoju reisu.

  Į Lietuvą iš ten grįžo 31 pilietis. Lietuvos generalinis konsulatas San Paule sugebėjo susitarti dėl 16 lietuvių sugrįžimo iš keturių Pietų Amerikos šalių Austrijos ir Vokietijos surengtais skrydžiais.

  Dar du žmonės grįžo į Lietuvą iš Kosta Rikos per Prahą. Čekijos vyriausybė surengė repatriacijos skrydį. Tada lietuviai per Kylį vyko į Lietuvą.

  Iš Toronto į Varšuvą per Lietuvos diplomatinę atstovybę Kanadoje atvyko 13 Lietuvos piliečių. Pirmadienį Lietuvos ambasados ​​Pekine pastangomis keturi lietuviai, negalintys išvykti iš Kambodžos, išskrido Vokietijos repatrijavimo lėktuvu.

  Tikimasi, kad kovo 31 dieną apie 100 piliečių grįš į Kauną iš Bankoko (Tailandas) ir Hošimino (Vietnamas) skrydžiais, kuriuos kartu organizuoja Lietuvos ambasada Kinijoje ir Respublikos garbės konsulatas Vietname.

  Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, dar apie 200 Lietuvos piliečių tikisi valstybės pagalbos grįžti į tėvynę.

  Kovo 16 dieną Lietuva paskelbė dviejų savaičių karantiną. Tada vyriausybė jį pratęsė iki balandžio 13 dienos. Kaip ir daugelis šalių, Lietuva uždarė savo sienas užsieniečiams. Tačiau tuo metu tūkstančiai lietuvių, kuriems kilo kliūčių grįžti į tėvynę, liko užsienyje.

  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad skrydžiai ir kelionės keltais bus nutrauktos. Anot jo, norintiems sugrįžti buvo suteikta pakankamai laiko. Trečiadienį Vyriausybės posėdyje ketinama priimti sprendimą šiuo klausimu.

  Lietuvoje užfiksuota daugiau kaip 530 koronaviruso atvejų, septyni žmonės mirė, septyni pasveiko.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 697 tūkstančiai žmonių 203 šalyse, daugiau nei 33 tūkstančiai mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Dar šia tema

  Likimas prieš konservatorius — kaip koronavirusas gali paveikti Seimo rinkimus?
  Ieškoma galimybių plėsti tyrimų COVID-19 nustatyti apimtis
  Policija: karantinuoti asmenys girtauja ir niokoja patalpas
  Tegai:
  koronavirusas, lietuviai, Lietuva

  Svarbiausios temos