16:43 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Artimiausiu metu iš COVID-19 pasekmių mažinimo fondo lėšų planuojama įsigyti plaučių ultragarsinės diagnostikos įrangą, mobilius plaučių echoskopus, kraujotakos palaikymo sistemą bei 19-ą reanimacijai skirtų elektrinių funkcinių lovų

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Antradienį Lietuvos ligonines pasiekė už COVID-19 pasekmių mažinimo fondo lėšas įsigyti pirmieji svarbūs pirkiniai. 

  Fondo tarybos pirmininkė, buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė savo Facebook paskyroje pranešė, kad 3 nauji plaučių ventiliavimo aparatai jau pasiekė Klaipėdos, Šiaulių ir Plungės ligonines. 

  Artimiausiu metu iš COVID-19 pasekmių mažinimo fondo lėšų planuojama įsigyti plaučių ultragarsinės diagnostikos įrangą (1 vnt.), mobilius plaučių echoskopus (2 vnt.), kraujotakos palaikymo sistemą, kuri leidžia prisotinti kraują deguonimi, kai dirbtinai ventiliuojami plaučiai negali atlikti savo funkcijos (1 vnt.), bei 19 reanimacijai skirtų elektrinių funkcinių lovų.

  Kartu buvusi prezidentė informavo, kad fonde šiuo metu yra 478 tūkst. eurų.

  Praeitą savaitę pranešta, kad fondas nupirko dar 2000 vienetų FFP2 respiratorių, 3000 vnt. nupirkti praėjusią savaitę.

  Anksčiau paaiškėjo, kad finansų ministro Viliaus Šapokos įkurtu COVID-19 pasekmių mažinimo fondu rūpinsis prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama žymių šalies medikų, mokslininkų ir verslo atstovų komanda. 

  Šį sprendimą sukritikavo Seimo narys Naglis Puteikis. Pasak jo, Dalia Grybauskaitė pirmenybę teikia ne žmonių sveikatai, o ekonomikai. Šiuo sprendimu taip pat nepatenkintas Europos Parlamento narys, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas. Pasak jo, patikėti Daliai Grybauskaitei atlikti COVID-19 pasekmių mažinimo fondo vadovės vaidmenį buvo klaida, nes ji galvoja tik apie savo reitingus.

  Antradienio 8:00 val. duomenimis, respublikoje iš viso užfiksuoti 533 koronaviruso atvejai

  Lietuvoje karantino režimas pratęstas iki balandžio 13 dienos. Kaip perspėjo valdžia, kiekvienas, kas pažeidžia jo taisykles, susidurs su rimtomis pasekmėmis.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 697 tūkstančiai žmonių 204 šalyse, daugiau nei 33 tūkstančiai mirė.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  Koronavirusas diagnozuotas dar vienam Panevėžio Respublikinės ligoninės pacientui
  Kasčiūnas perspėja apie vietų ligoninėse trūkumą dėl koronaviruso
  Veryga: ligoninėse — daugiau nei šimtas pacientų, sergančių koronavirusu
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos