18:55 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Kartu Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas padėkojo už tai, kad į Ukmergę išsiųsta asmens apsaugos priemonių iš valstybės rezervo civilinės saugos priemonių atsargų siunta bei pažadėta, esant poreikiui, jų išsiųsti daugiau

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Ukmergės ligoninės vadovas Rimvydas Civilka išplatino viešą kreipimąsi, kuriame papasakojo apie padėtį jo gydymo įstaigoje, kuri tapo tikru koronaviruso plitimo tarp gydytojų židiniu. Gydytojo laiškas išplatintas ligoninės tinklalapyje.

  Gydytojas pasidalino džiugia žinia, kad pagaliau po didelių pastangų pavyko iš dalies stabilizuoti situaciją Ukmergės ligoninėje. Jis paaiškino, kad visiems ligoninėje esantiems hospitalizuotiems slaugos ligoniams ir juos prižiūrinčiam medicinos personalui yra atlikti testai.

  "Virusas buvo nustatytas 7 iš 92 slaugos pacientų, tad gavę šią informaciją, nedelsiant ėmėmės visų priemonių kuo skubiau šiuos ligonius transportuoti į specializuotą Vilniaus Santaros infekcinę ligoninę, kur jiems bus suteikta visa reikalinga medicininė priežiūra. Šiuo metu ligoninėje dirbančiam personalui užkrato nenustatyta", — rašoma Civilkos pranešime.

  Jis primena, jog pirmuosius viruso testus ligoninė "po ilgų prašymų ir reikalavimų" galiausiai gavo tik kovo 25-ąją, t. y. jau praėjus 6 dienoms po pirmojo viruso atvejo nustatymo ligoninės darbuotojai.

  Jis pabrėžia, jog gavus testus paaiškėjo, kad trūko specialių pagaliukų mėginiams paimti. Todėl, pasak jo, teko nustatyti prioritetus: pirmiausia testuoti ligoninėje dar esančius pacientus ir darbuotojus, ir tai užtruko net 2 dienas.

  "Daugumos šių testų atsakymus iš Vilniaus laboratorijų gavome tik praėjus 3–4 dienoms po testų paėmimo ir išvežimo (kovo 28–29). Nesame išskirtiniai — laboratorijose eilėse laukia nemažai paimtų mėginių: džiugu, kad šis klausimas galiausiai pradėtas spręsti nacionaliniu lygiu", — priduria gydytojas.

  Tai sukėlė itin emociškai sunkią situaciją dėl mirusių pacientų. Jų artimieji turėjo keletą dienų lauki testų rezultatų, kad galiausiai būtų leista atsiimti mirusiojo kūną ir jį palaidoti.

  Šiame kontekste Civilka atkreipia dėmesį į valdžios nepasirengimą. Jis pripažino, jog Ukmergės ligoninė tapo pirmuoju tokiu dideliu koronaviruso taikiniu, žiniasklaidos dėmesio centru ir "akivaizdžiu įrodymu, kad nacionalinė sveikatos apsaugos sistema neįvertino galimų pandemijos grėsmių".

  Anot jo, nebuvo laiku ir tinkamai pasiruošta pasitikti šį pavojingą virusą bei, esant reikalui, padėti rajonuose veikiančioms medicinos įstaigoms, esančioms arčiausiai šimtų tūkstančių pacientų.

  "Apmaudu, kad regioninės ligoninės yra paliktos nuošalyje — neretai akcentuojant, kad tai — tik vietos valdžios atsakomybė, turi pačios spręsti kylančias problemas, nes greitos ir operatyvios pagalbos vis dar stokojama", — rašo Civilka.

  Kartu gydytojas dėkoja už tai, kad pirmadienį Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu, į Ukmergę išsiųsta asmens apsaugos priemonių iš valstybės rezervo civilinės saugos priemonių atsargų siunta bei pažadėta, esant poreikiui, jų išsiųsti daugiau.

  "Esame už tai dėkingi ir tikimės, kad tai reiškia, jog mūsų problemos galiausiai taps ir nacionalinio lygmens kovos su koronavirusu pajėgų prioritetu. Viliamės, kad bus baigta skubotai ieškoti iešmininkų, ir imtasi kartu spręsti problemas vardan mūsų rajono gyventojų gerovės", — sako gydytojas.

  Patiksliname naujausius kovo 31 dienos oficialius duomenimis, gautus iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kuriuos Ukmergės savivaldybė išplatino savo Facebook paskyroje. Ukmergėje patvirtintų ligos atvejų — 49 (iš jų 27 medikai); mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius — 4.

  Iš viso šiuo metu Lietuvoje registruoti 533 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Dar šia tema

  NATO karo medikai atskrido į Lietuvą aljanso karių gydyti
  Į Lietuvą grįžo daugiau nei trys tūkstančiai užsienyje įstrigusių piliečių
  Graužinienė sukritikavo sprendimą neuždaryti Ukmergės
  Lietuvoje šeštoji mirtis nuo COVID-19: Ukmergėje mirė dar vienas žmogus
  Tegai:
  COVID-19, karantinas, Ukmergė, koronavirusas

  Svarbiausios temos