16:59 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Pasak teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, įstatymų pataisos padės stiprinti Vyriausybės pastangas, stabdant koronaviruso keliamą pavojų visuomenės sveikatai

  VILNIUS, kovo 31 - Sputnik. Seimas antradienį ypatingos skubos tvarka pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis sugriežtintos bausmės už karantino taisyklių pažeidimus. 

  Apie tai praneša Teisingumo spaudos tarnyba.

  "Šios įstatymų pataisos padės stiprinti Vyriausybės pastangas, stabdant koronaviruso keliamą pavojų  visuomenės sveikatai. Tačiau ir geriausi priimti įstatymai neužkirs šio užkrato plitimo, jeigu žmonės nebus sąmoningi ir pilietiški. Todėl prašau žmonių klausyti specialistų nurodymų, nepažeidinėti saviizoliacijos tvarkos, jeigu įmanoma, būti namuose. Tik būdami susitelkę ir vieningi galėsime efektyviai kovoti su šiuo virusu", – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. 

  Administracinių nusižengimų kodekso pataisomis numatyta, už karantino taisyklių pažeidimą baudos fiziniams asmenims sieks nuo 500 iki 1500 Eur, juridinių asmenų vadovams ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų. 

  Iki šiol už pažeidimus fiziniams asmenims Administracinių nusižengimų kodeksas numatė įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 140 eurų, juridiniams asmenims – iki 600 eurų. 

  Taip pat griežtinama administracinė nuosavybė ir už policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą bei už savivaldybių tarybų  sprendimų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais nevykdymą.

  Administracinių nusižengimų protokolus karantino pažeidimų galės surašyti ne tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar savivaldybių specialistai, bet ir policijos, karo policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

  Lietuvoje siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą nuo kovo 16 dienos įvestas karantinas, kuris buvo pratęstas iki balandžio 13 dienos. Karantino metu šalies piliečiams draudžiama išvykti, uždarytos parduotuvės, išskyrus maisto ir vaistines. Sustabdyta SPA centrų, grožio salonų veikla. Be to, uždrausta visų kavinių, maitinimo įstaigų veikla, išskyrus galimybę teikti maisto išsinešimui paslaugą.

  Be to, gyventojams rekomenduojama išeiti iš namų tik būtiniausiais atvejais, vaikų žaidimų aikštelėse neturėtų žaisti daugiau nei vienos šeimos nariai. Iš užsienio grįžusieji lietuviai ir asmenys, kuriems įtariamas koronavirusas, privalo izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui. 

  Antradienio vakaro duomenimis, Lietuvoje iš viso yra patvirtinti 537 ligos atvejai.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  Konservatoriai prieš Verygą: karantinas kaip politinio žaidimo objektas
  Be karantino ir kaukių. Ši šalis surizikavo neiti Kinijos keliu
  Vienaragis karantine: čiuožėja Medvedeva atliko psichodelinį šokį
  Atvėsę orai privertė lietuvius laikytis karantino
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas

  Svarbiausios temos