11:22 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Nepaisant ekspertų lūkesčių, gatavų gaminių pardavimai mažmeninės prekybos tinkluose neauga. Be to, vartotojai sukūrė naujus higienos reikalavimus

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Portalo Pricer.lt maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas papasakojo apie maisto prekybos tendencijas koronaviruso pandemijos metu.

  Parduotuvė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Jis pažymėjo, kad šiuo metu viešojo maitinimo įmonės gali tik pristatinėti maistą ir gaminti išsinešimui.

  "Atrodytų puikus metas maisto prekybos tinklams užimti šitą nišą. Tačiau matosi, kad realijos kiek kitokios. Tinkluose paruoštas vartoti maistas taip pat nekyla viršun. Ypatingai tie gaminiai, kuriuos galima vartoti iš karto, termiškai neapdorojus — įvairios salotos, šalti užkandžiai, taip pat nepakuota mėsa, žuvis nerodo geriausių rezultatų", — pareiškė jis.

  Čepkauskas pažymėjo, kad tai gali būti perspėjimas toms viešojo maitinimo įmonėms, kurios dabar planuoja su savo minimaliai adaptuotais gaminiais pasirodyti prekybos tinkluose.

  "Lyg ir turėtų būti galingas augimas pas tas maitinimo įmones, kurios sėkmingai dirbo pristatydamos maistą, tačiau pas vartotoją įsijungė nauji higieniniai reikalavimai — pilnai vartojimui paruoštą maistą juk kažkas daro, kažkas perduoda, kažkas veža ir klientas jau nėra pilnai įsitikinęs šios tiekimo grandinės saugumu", — pasakė jis.

  Kai kurios įmonės jau adaptuojasi — jos į rinką pateikia maisto ruošimo rinkinius, pavyzdžiui, rinkinius su tešlos rutuliukais arba su jau apkeptu paplotėliu. Taigi, paskutinė terminio apdorojimo fazė paliekama klientui.

  Aktyviausios teikiant tokią paslaugą kol kas picerijos, be to, prie to jungiasi ir mėsainių gamintojai.

  Naujausiais duomenimis, šalyje užfiksuota daugiau kaip 530 koronaviruso atvejų, aštuoni žmonės mirė. Karantino režimas pratęstas iki balandžio 13 dienos. Kaip perspėjo valdžia, kiekvienas, kuris pažeidžia jo taisykles, susidurs su rimtomis pasekmėmis.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau užsikrėtę daugiau nei 750 tūkstančių žmonių 203 šalyse, daugiau nei 36 tūkstančiai mirė.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Mokslininkai paneigė su koronavirusu susijusius mitus
  Kasčiūnas perspėja apie vietų ligoninėse trūkumą dėl koronaviruso
  Paaiškėjo, kiek gydytojų Lietuvoje užsikrėtė koronavirusu
  Palangoje koronavirusas aptiktas pacientui, paguldytam į reabilitaciją
  Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 580 žmonių
  Tegai:
  koronavirusas, maisto produktai, Lietuva

  Svarbiausios temos