11:30 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1935)

  Pasak ministro, šiuo metu 8 pacientai gydomi reanimacijoje, trims žmonėms dirbtinai ventiliuojami plaučiai

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Šiuo metu Lietuvoje dėl koronaviruso infekcijos stacionariai gydomi 108 pacientai, trečiadienį, spaudos konferencijos metu, pranešė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

  "Turime 108 pacientus stacionare, 8 yra reanimacijoje su deguonimi, 3 atvejai yra su dirbtine plaučių ventiliacija. Turime 11 sunkių atvejų ir 28 atvejus su deguonimi, kurie nėra ypatingai sunkūs", — sakė Veryga.

  Sveikatos apsaugos ministras pasisakė ir apie antradienį vykusį Seimo plenarinį posėdį, kuriame parlamentarams nepavyko priimti sprendimo dėl medikų algų padidinimo.

  "Tenka tik apgailestauti, kad dėl dalies politikų noro rasti būdų pasipuikuoti ar noro pasirodyti, pademonstruoti savo dirbtinį rūpestį, nepavyko vakar priimti sprendimo dėl 50 ir 100 procentų papildomo atlygio medikams. Aš neabejoju, kad tie sprendimai bus priimti", — komentavo Veryga.

  Anksčiu Seimo darbą sukritikavo ir prezidentas Gitanas Nausėda. Pasak jo, tai, kad Seimas nesugebėjo priimti pataisų, kurios leistų medikams karantino laikotarpiu mokėti padidintus atlyginimus, yra politikavimas blogiausia to žodžio prasme.

  Trečiadienio ryto duomenys rodo, kad Lietuvoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius pasiekė jau 581.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 754 tūkst. žmonių 202 šalyse, daugiau nei 36 tūkst. mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1935)

  Dar šia tema

  Lukašenka pareiškė, kad neatliko koronaviruso testo
  Paaiškėjo, kiek gydytojų Lietuvoje užsikrėtė koronavirusu
  Nausėda pareiškė, kad nepasitiki Baltarusijos duomenimis apie koronavirusą 
  Rusija sukūrė labai tikslų koronaviruso testą
  Tūkstančiai mirčių. Kodėl JAV yra tiek daug koronaviruso aukų
  Tegai:
  COVID-19, Lietuva, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos