15:20 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1837)

  Pradedama skirti Europos Sąjungos ir įvairių tarptautinių institucijų lėšas kovai su koronavirusu, kurių Vilnius norėtų gauti maksimaliai, mano ekspertas Semionas Uralovas

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Vilniaus valdžia "lėtai gaudosi", nes buvo užsiėmusi kita darbotvarke, susijusia su NATO pratybomis ir Astravo AE statyba, interviu Sputnik Lietuva pasakė portalo "Sonar-2050" vyriausiasis redaktorius, politologas Semionas Uralovas.

  Pasak eksperto, Lietuva taip pat baiminasi, kad Baltarusija taps pretendente ES paramai gauti.

  "Reikalas tas, kad skirti lėšas pradeda Europos Sąjunga, TVF, įvairios tarptautinės institucijos kovai su koronavirusu. Natūralu, kad Lietuva norėtų gauti kuo daugiau lėšų sau ir kaip nors pakenkti baltarusiams. Manau, kad šis aspektas yra svarbesnis. Baltarusiai pradėjo pretenduoti į ją [ES pagalbą], ir lietuviai iš lėto bando atitraukti baltarusius nuo Europos pagalbos", — mano Uralovas.

  Oficialia Baltarusijos informacija apie koronavirusą pasitikėti negalima, nes padėtis kaimyninėje šalyje yra daug blogesnė, trečiadienį pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Šiuo klausimu jis sutarė su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, kuris anksčiau buvo paskelbęs apie galimą skrydžių tarp šalių ribojimą.

  Lietuvos vadovas pažymėjo, kad jei yra rizika, tai derėtų "apriboti bet kokius kontaktus su šalimi, kuri šiuo metu šiek tiek pernelyg atsipalaidavusi vertina koronaviruso protrūkį ir galimas dalykas, dėl to susilauks skaudžių pasekmių".

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1837)

  Dar šia tema

  Britas užsimaskavo kaip krūmas, kad pažeistų karantiną — video
  JAV laukia Rusijos orlaivių su medicininėmis atsargomis
  Tegai:
  pagalba, Europa, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos