05:43 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Kaip pranešama, apsaugos priemonės Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines jas išvežios akcinė bendrovė "Lietuvos paštas"

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Šįryt Kauno oro uoste nusileido lėktuvas, kuris atgabeno daugiau kaip 31 toną sveriančią siuntą, apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Lietuva gavo 860 tūkst. vienkartinių kaukių, 430 tūkst. chirurginių kaukių, daugiau nei 50 tūkst. vienkartinės aprangos, 8500 apsauginių skafandrų ir 390 tūkst. vienkartinių kepuraičių, 100 tūkst. tamponėlių mėginiams imti, taip pat vienkartinių pirštinių ir respiratorių.

  Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, pristatymas įsibėgėja ir nežadama sustoti.

  "Visais įmanomais transporto keliais — oro ir sausumos — asmens apsaugos priemonės keliauja į Lietuvą. Žinant pasaulinėse rinkose esančią konkurenciją — tai didelis pasiekimas. Siekiame, kad mūsų medikai būtų tinkamai apsaugoti", — sakė Veryga.

  Pasak susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, ši siunta atkeliavo iš Kinijos Džengdžou miesto, taip pat jis pridūrė, kad tai dar vienas medicininis krovinys, kuris nusileido šalies oro uoste, o užsakymų dar bus.

  "Dėl susidariusio sudėtingo krovinių judėjimo pasaulyje, lėktuvų trūkumo ir kitų priežasčių kiekvieną skrydį tenka organizuoti skirtingai, kad kuo greičiau pristatytume labai reikalingus krovinius į Lietuvą", — sakė Narkevičius.

  Kaip pranešama, apsaugos priemonės Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines jas išvežios akcinė bendrovė "Lietuvos paštas".

  Gautos apsaugos priemonės skirtos Santaros klinikų, Kauno klinikinės ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams, 5 didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stočių medikams, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtuose mobiliuosiuose punktuose.

  Taip pat SAM priminė, kad savaitės pradžioje dviem reisais buvo atgabenta 12 mln. pirštinių, daugiau kaip milijonas kaukių, 114 tūkst. batų apsaugų, daugiau kaip 65 tūkst. apsauginių akinių, daugiau kaip 50 tūkst. respiratorių, 26 tūkst. vienetų apsauginių drabužių ir 114 pacientų stebėjimui skirtų monitorių.

  Be to, praėjusį savaitgalį į Lietuvą taip pat buvo atskraidinta daugiau nei 3,2 mln. asmens apsaugos priemonių Lietuvos medikams: užsakymą sudarė 3 mln. vienkartinių pirštinių, daugiau nei 33 tūkst. apsauginių akinių ir 200 tūkstančių FFP2 respiratorių.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Rusija sukūrė labai tikslų koronaviruso testą
  Tūkstančiai mirčių. Kodėl JAV yra tiek daug koronaviruso aukų
  Tegai:
  gydytojai, apsaugos priemonės, Kinija, Lietuva

  Svarbiausios temos