13:35 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2180)

  Kol yra paskelbtas karantinas, atskiru savivaldybės sprendimu gali būti draudžiama trumpalaikė patalpų ir butų nuoma

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą bei apsaugoti šalies gyventojų sveikatą, siūloma Lietuvoje sugriežtinti visuotinio karantino sąlygas, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Lietuvoje nuo balandžio 4 dienos bus stabdomi skrydžiai ir keltai į šalį grįžtantiems keleiviams (bet ne krovinių ir prekių tiekimas), išskyrus kelto maršrutą Kylis–Klaipėda–Kylis arba turint vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą.

  Skrydžiai keleiviams bus vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą leidimą. 

  Papildomi apribojimai bus pradėti taikyti ir į šalį iš užsienio grįžtantiems tolimųjų reisų vairuotojams, kuriems įvedama privaloma 14 dienų izoliacija nuo atvykimo į Lietuvą dienos.

  Šis terminas galės būti trumpesnis, jei išvykstama į turimą reisą anksčiau. Tarptautiniuose valstybės sienos perėjimo punktuose visus iš užsienio grįžusius žmones dėl koronaviruso infekcijos tikrins Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. 

  Didėjant asmens apsaugos priemonių, tokių kaip apsauginių akinių, skydelių ir kaukių, taip pat apsauginių drabužių, vienkartinių pirštinių paklausai, apribojamas šių prekių eksportas į trečiąsias šalis.

  Eksportas bus leidžiamas tik valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu. Kitų prekių judėjimas nebus ribojamas.

  Kol yra paskelbtas karantinas, atskiru savivaldybės sprendimu gali būti draudžiama trumpalaikė patalpų ir butų nuoma. 

  Valstybės ir savivaldybės biudžetinių įstaigų, taip pat sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams išmoka galės būti skelbiama tik išnaudojus visas įmanomas darbo organizavimo formas bei būdus. Jei karantino metu nėra jokios kitos galimybės dirbti nuotoliniu būdu arba darbuotojas nesutinka dirbti kito jam pasiūlyto darbo. 

  Mėgintuvėliai su biomedžiagų pavyzdžiais
  © Sputnik / Евгений Епанчинцев

  Viešose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus tos pačios šeimos narius, papildomas draudimas įvedamas ir plaukiojimui mažais, asmeniniais, pramoginiais, sportiniais, tradiciniais laivais — leidžiama tik ne didesnėms nei 2 žmonių grupėms, išskyrus artimiausius šeimos narius.

  Trečiadienio ryto duomenys rodo, kad Lietuvoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius pasiekė daugiau nei 640. Stacionariai gydomi 108 pacientai, 8 pacientai gydomi reanimacijoje, trims žmonėms dirbtinai ventiliuojami plaučiai. 

  Karantino režimas šalyje pratęstas iki balandžio 13 dienos.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 820 tūkst. žmonių 205 šalyse, daugiau nei 40 tūkst. mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2180)

  Dar šia tema

  COVID-19 diagnozė nustatyta dar vienam Seimo kanceliarijos darbuotojui
  Virusologai teigė, kad testai gali parodyti COVID-19 dar prieš pasireiškiant simptomams
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas, karantinas

  Svarbiausios temos