16:12 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Kol kas nėra įrodymų, kad koronavirusas būtų perduodamas per mirusių asmenų kūnus, tačiau susirūpinimą kelia tai, kad virusas gali išlikti gyvybingas ant paviršių kelias dienas, tad yra tikimybė, kad gali išlikti ir ant palaikų

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino teikiamas rekomendacijas, kaip tvarkyti ir šarvoti žmones, mirusius nuo šios infekcijos.

  Tuo tarpu nėra įrodymų, kad COVID-19 gali būti perduodamas tvarkant mirusiųjų kūnus. Tokia prielaida daroma dėl to, kad virusas gali išlikti gyvybingas ant paviršių kelias dienas, tad yra tikimybė, kad gali išlikti ir ant palaikų.

  Pakeistose rekomendacijose teigiama, kad mirusiojo kūnas turėtų būti vietoje talpinamas į nepralaidų skysčiams polietileninį, nepermatomą maišą ir pervežamas į lavoninę arba perduodamas laidojimo paslaugas teikiančiai įmonei. Tie, kurie tvarkė kūną, turi nusiimti ir palikti individualias apsaugos priemones. Jos, kaip ir panaudoti maišai, tvarkomos kaip infekuotos medicininės atliekos.

  Kalbant apie mirties vietos dezinfekciją, užterštiems paviršiams turi būti naudojamos priemonės, kurios veikia virusus. Valymo darbus atliekantys ir atliekas tvarkantys darbuotojai turi dėvėti medicininę kaukę, buitines pirštines, akinius ir chalatą.

  Žmonių, mirusių nuo koronaviruso infekcijos, lavonų skrodimas griežtai nerekomenduojamas. Jei tai neišvengiama, darbuotojai turi dėvėti vienkartinius neperšlampamus chalatus su ilgomis rankovėmis, FFP2 ar FFP3 respiratorių, veido skydelį arba akinius, nuo įsipjovimų apsaugančias pirštines arba du sluoksnius nesterilių pirštinių, apsauginę avalynę.

  Šarvojimo vietoje, prie įėjimo ir išėjus iš šarvojimo salės turi būti pakabinta rankų dezinfekavimo priemonė.

  Lietuvoje nustatyti beveik 650 koronaviruso atvejai, 8 mirtys. 7 pacientai pasveiko.

  Karantino režimas respublikoje buvo pratęstas iki balandžio 13 dienos.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujo koronaviruso pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 827 tūkst. infekcijos atvejų, daugiau nei 40 tūkst. žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  "Deutsche Bank" prognozuoja biologinių pasų atsiradimą pasaulyje
  Klaipėdoje skirta pirmoji bauda už saviizoliacijos pažeidimą
  Tegai:
  koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos