18:33 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis patikslino, kad šis draudimas netaikomas Europos Sąjungai priklausančioms šalims

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Vyriausybė uždraudė medicininių apsaugos priemonių eksportą į trečiąsias šalis. Tai nurodyta jos nutarime (*pdf).

  Be atskiro sveikatos apsaugos ministro leidimo iš šalies negali būti eksportuojami apsauginiai akiniai ir skydeliai, veido skydeliai, burnos ir nosies apsaugos priemonės, pirštinės ir apsauginiai drabužiai, rašoma dokumente.

  Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga atkreipė dėmesį, kad asmeninių apsaugos priemonių poreikis pastebimai išaugo, todėl būtina nedelsiant uždrausti jų eksportą, "siekiant apsaugoti gyvybiškai svarbius" gyventojų interesus.

  Spaudos konferencijoje Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis patikslino, kad draudimas netaikomas ES šalims.

  Tuo tarpu pati Lietuva gauna apsaugines priemones ir reagentus iš užsienio. Maždaug prieš dvi savaites respublika iš Kinijos gavo 20 tūkst. medicininių kaukių ir 120 tūkst. pirštinių kaip "Huawei and China Chamber of Commerce" labdarą Lietuvai.

  Lietuva taip pat sudarė sutartį su Pekinu dėl daugybės apsauginių priemonių, įskaitant milijonus medicininių kaukių ir respiratorių, gavimo.

  Konservatoriai pamatė "pavojų didėjančioje priklausomybėje nuo humanitarinės pagalbos", kurią Kinija teikia Vilniui.

  Vis dėlto užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad krizinės situacijos metu, kai šaliai reikia apsauginių priemonių kovai su koronavirusu, klaidinga vadovautis ideologiniais principais.

  Iš viso šalyje yra daugiau kaip 640 koronaviruso atvejų, aštuoni žmonės mirė, septyni pasveiko. Kovo 16 dieną Lietuva paskelbė dviejų savaičių karantiną, jį vyriausybė pratęsė iki balandžio 13 dienos.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 856 tūkst. infekcijos atvejų, daugiau nei 41 tūkst. žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Klaipėdoje skirta pirmoji bauda už saviizoliacijos pažeidimą
  Vyriausybė įsteigė stambių įmonių paramos fondą
  Tegai:
  eksportas, apsaugos priemonės, Lietuva

  Svarbiausios temos