11:28 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1933)

  Grįžti į Lietuvą galės visi lietuviai, kurie keltų ir lėktuvų bilietus įsigijo iki balandžio 1-osios, tai yra, iki vakar dienos Vyriausybės sprendimų

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Ketvirtadienį COVID-19 komiteto posėdyje nutarta padaryti "paskutinę išimtį" šalies piliečiams, kurie nori grįžti į Lietuvą, savo Facebook paskyroje pranešė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  Posėdyje buvo nuspręsta, kad grįžti į Lietuvą galės visi lietuviai, kurie keltų ir lėktuvų bilietus įsigijo iki balandžio 1-osios, tai yra, iki vakar dienos Vyriausybės sprendimų. 

  Premjeras pabrėžia, kad paskutiniai valstybės organizuoti lėktuvai ir keltų reisai įvyks per artimiausias kelias dienas. Jokių papildomų reisų nebebus organizuojama, nebent itin išskirtiniu atveju.

  "Nuo karantino paskelbimo pradžios praėjo pakankamai laiko. Norintys grįžti tikrai tą galėjo padaryti. Nebegalime daugiau rizikuoti, privalome apsaugoti Lietuvą nuo koronaviruso grėsmės. Negalime įsileidinėti visų ir neribotą laiką, nes tokiu atveju tiek pats karantinas, tiek kitos mūsų taikomos priemonės praranda prasmę", — rašo Skvernelis.

  Premjeras pažymėjo, kad šioje situacijoje nėra lengvų, gerų, absoliučiai visas puses tenkinančių sprendimų. 

  Tuščios sostinės gatvės
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Žinau, kad yra daug skirtingų, specifinių atvejų ir situacijų. Už kiekvienos iš jų stovi žmogus. Asmeniškai gaunu Jūsų žinutes bei laiškus, suprantu problemas, bet pasikartosiu: visuomenės saugumas šiandien — absoliutus prioritetas", — pažymi premjeras.

  Iš viso šalyje yra daugiau kaip 640 koronaviruso atvejų, aštuoni žmonės mirė, septyni pasveiko. Kovo 16 dieną Lietuva paskelbė dviejų savaičių karantiną, jį Vyriausybė pratęsė iki balandžio 13 dienos. Grįžus į Lietuvą visiems asmenims taikoma privaloma 14 dienų saviizoliacija. 

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 856 tūkst. infekcijos atvejų, daugiau nei 41 tūkst. žmonių mirė.

  Karantinas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1933)

  Dar šia tema

  Mokslininkai atrado naują būdą, kaip gydyti nuo koronaviruso
  Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė beveik 650 žmonių
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos