02:01 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2155)

  Ministras pirmininkas paskelbė, kad medikų atlyginimai vietoje rugsėjo, kaip planuota, bus didinami jau nuo balandžio

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį pranešė, kad algos medikams 18 % keliamos nuo balandžio pradžios, o ne rugsėjo, kaip kad planuota anksčiau.

  "Nėra ko laukti. Iššūkiai ir grėsmės verčia priimti greitus sprendimus. Ką tik priėmėme sprendimą didinti medikų atlyginimus. Ne priedus — ATLYGINIMUS", — Facebook parašė Skvernelis.

  Jis priminė, kad tai buvo suplanuota daryti nuo rugsėjo 1 dienos. O dabar su finansų ir sveikatos apsaugos ministrais sutarė, kad algos medikams būtų keliamos jau nuo balandžio pradžios.

  Šiuo tikslu papildomai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo bus skirta apie 130 milijonų eurų. Medikų darbo užmokesčio fondas didės 18 %, pabrėžė Skvernelis.

  "Ir, žinoma, esu įsitikinęs, kad antradienį Seimas pritars registruotam projektui, pagal kurį priedai medikams, dirbantiems koronaviruso židiniuose, bus padidinti nuo 60 iki 100 proc." — teigė premjeras.

  Kitą savaitę Seimas turės balsuoti už tai, kad su koronavirusu kovojantiems medikams būtų skirti priedai. Šią savaitę to nepavyko padaryti, nes Seimo nariai, iš pradžių pritarę visų sveikatos priežiūros darbuotojų atlyginimų didinimo projektui, vėliau suabejojo, ar šiam tikslui užteks biudžeto lėšų.

  Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisose, už kurias ketinama balsuoti kitą antradienį, siūloma įtvirtinti, kad sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams nuo karantino Lietuvoje paskelbimo mėnesio pradžios iki karantino galiojimo mėnesio pabaigos, tam laikui, kai organizuoja ir teikia sveikatos priežiūros paslaugas ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergantiems pacientams ar vykdo epidemijų profilaktikos priemones ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose, būtų mokamas nuo 50 iki 100 proc. jų pastoviosios darbo užmokesčio dalies dydžio priedas.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2155)

  Dar šia tema

  Lietuvoje nuo koronaviruso mirė jau devintas žmogus
  Spės ne visi: Lietuva uždaro sienas saviems piliečiams
  PSO įvertino mirtingumo nuo koronaviruso situaciją Europoje
  Tegai:
  koronavirusas, Saulius Skvernelis, atlyginimai, medikai

  Svarbiausios temos