13:23 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1876)

  Karys jaučiasi gerai ir šiuo metu izoliuojasi namuose; anksčiau virusas buvo nustatytas ir jo šeimos nariui

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Lietuvos kariuomenės Ruklos įgulos profesinės karo tarnybos kariui nustatytas teigiamas COVID-19 testas. Apie tai praneša Lietuvos kariuomenė. 

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pranešama, kad karys jaučiasi gerai ir šiuo metu izoliuojasi namuose. 

  Tarnybos vietoje karys buvo kovo 27 dieną, o tyrimas atliktas balandžio 1 dieną. Anksčiau teigiamas testas buvo nustatytas ir kario šeimos nariui. Artimus kontaktus galimai turėję kariai ir kolegos informuoti ir perspėti dėl izoliacijos namuose, o artimiausiu metu jiems bus atliekami testai. 

  Pažymėta, kad karys neturėjo kontaktų su Rukloje tarnaujančiais nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariais.

  Kariuomenė praneša, kad tai — pirmasis atvejis tarp Lietuvos karių. Iki šiol buvo nustatyti 2 atvejai Lietuvos kariuomenėje dirbantiems civiliams.

  Iš viso pagalbą civilinėms institucijoms, kovojančioms su COVID-19 epidemija, šiuo metu teikia daugiau nei 150 karių, tarnaujančių įvairiuose Lietuvos kariuomenės vienetuose, kurie buvo aktyvuoti pagal Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių planą.

  Raudonoji Aikštė epidemijos metu
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Lietuvos kariuomenė ir toliau laikosi ir vykdo rekomenduojamas atsargumo ir prevencijos priemones, siekdama maksimaliai apsaugoti karių sveikatą. Visuose kariuomenės daliniuose ir laikomasi griežtų karantino priemonių. Apribotas karinis rengimas ir pratybos: leidžiamos tik karinėse teritorijose, renkantis atviras erdves. Atšauktos tarptautinės ir ne karinėse teritorijose planuotos pratybos. Maksimaliai apribotas karių ir transporto priemonių judėjimas tarp padalinių, laikinai sustabdytas NPPKT karių išleidimas į namus savaitgaliais. 

  Lietuvoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius siekia 696 žmones. Nuo koronaviruso Lietuvoje mirė devyni žmonės, septyni išsigydė.

  Karantinas galioja iki balandžio 13 dienos. Piliečiams taikomi griežti apribojimai, kurių nesilaikant taikoma net baudžiamoji atsakomybė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1876)

  Dar šia tema

  Amerikiečiai įvertino Rusijos pagalbą kovoje su COVID-19
  Gydytoja įvertino COVID-19 persidavimo iš motinos vaikui įsčiose tikimybę
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos