12:16 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1809)

  Gydytojai ir slaugytojai, kurių tiesioginis darbas nėra koronaviruso gydymas, išeina nuotolinius mokymus, kad padėtų užsikrėtusiems, nes pagal specialybę dirbančių gydytojų jau nepakanka

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Lietuvoje gydymo įstaigų darbuotojai apmokomi, kaip teikti pradinį gydymą ir vertinti būklę, teikiant pagalbą pacientams, kurie kovoja su šia virusine infekcija. Apie tai savo Facebook paskyroje parašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Anot Verygos, respublikoje jau yra 376 gydytojai ir slaugytojai, kurių tiesioginis darbas nėra koronaviruso gydymas, jau apmokyti dirbti su koronaviruso (COVID-19) gydymui skirta įranga ir žino, kaip gali padėti pacientams. Bet tiek dar yra gerokai per mažai.

  Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas pažymėjo, kad nuotolinių mokymų tikslas — užtikrinti, kad kiekvienas darbuotojas, nepriklausomai nuo specialybės, galėtų būti efektyvus pagalbos teikėjas ar komandos narys.

  Veryga papasakojo, kad sunkesnės būklės šiuo virusu užsikrėtusių pacientų pagrindinė problema — kvėpavimo funkcijos sutrikimas. Tam gydyti reikalinga deguonies terapija lengvesniems ir dirbtinė plaučių ventiliacija sunkiems pacientams.

  Epidemijos pradžioje skubiosios medicinos gydytojai, gydytojai anesteziologai ir intensyvios terapijos gydytojai dar gali užtikrinti gyvybines funkcijas pirmiesiems pacientams. Visgi augant pacientų skaičiui, šias procedūras teks atlikti kitų specialybių gydytojams ir slaugytojams, susidūrusiems su jomis tik studijų metais.

  Pasak Verygos, kovo 30 dieną dvidešimt atrinktų gydymo įstaigų buvo informuotos ir sutiko dalyvauti mokymuose. Patys mokymai prasidėjo balandžio 2 dieną.

  Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas pažymėjo, kad kvietimas dalyvauti mokymuose buvo išsiųstas visoms gydymo įstaigoms elektroniniu paštu, ir paragino ligoninių vadovus motyvuoti savo personalą.

  Šiuo metu respublikoje yra 811 koronavirusinės infekcijos atvejų. Iš jų septyni žmonės pasveiko. 

  Respublikoje iki balandžio 13 dienos paskelbtas karantinas. Už karantino taisyklių pažeidimą taikoma baudžiamoji atsakomybė.

  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtę daugiau nei milijonas žmonių. Mirė daugiau nei 57 tūkst. žmonių.

  Karantinas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1809)

  Dar šia tema

  "Nėra ko laukti": Skvernelis padidino medikų atlyginimus
  Klaipėdos universitetinėje ligoninėje dėl medikų ir pacientų skundų vyks patikrinimas
  Greitosios pagalbos medikams taip pat bus didinami atlyginimai
  Rusijos gydytojas Italijoje įvardijo klaidas kovoje su koronavirusu
  Tegai:
  gydytojai, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos