20:26 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot "Greenpeace" atstovų, dėmesio nevertą Sriubos dieną siūloma pervadinti Plastikinės sriubos diena, kad būtų galima dar labiau atkreipti dėmesį į taršos plastiku problemą, kurią reikia skubiai spręsti

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. "Greenpeace" pasiūlė balandžio 5-ąją švęsti ne Sriubos dieną, bet "Plastikinės sriubos" dieną, nes kasmet į pasaulio vandenynus patenka iki 12,7 milijono tonų plastiko, RIA Novosti pasakojo aplinkos apsaugos organizacija.

  "Greenpeace" siūlo pervadinti Tarptautinę sriubos dieną, kuri minima balandžio 5 dieną, į Plastikinės sriubos dieną. Ir štai kodėl. Šiais laikais žodis "sriuba" reiškia ne tik patiekalą, bet ir keletą kitų dalykų: jūros sriuba vadinamas vandenyne plūduriuojančio plastiko mišinys, o dar sriuba — tai yra "single-use plastic" (SUP) — vienkartinio plastiko — santrumpa", — sakoma "Greenpeace" Rusijos biuro pranešime.

  Anot pranešimo, kasmet, remiantis įvairiais skaičiavimais, į Pasaulio vandenyną patenka nuo 4,8 iki 12,7 milijono tonų plastiko.

  Pavyzdžiui, Marianų lovyje, 6,5 tūkst. metrų gylyje, mokslininkai aptiko naują amfipodų (vėžiagyvių) rūšį ir pavadino ją plastinės taršos "garbei" — Eurythenes plasticus. Amfipodų skrandžiuose buvo rasta plastiko, iš kurio dažniausiai gaminami buteliai ir tekstilės pluoštai, gabalėlių.

  "Siūlome dėmesio nevertą Sriubos dieną pervadinti Plastikinės sriubos diena, kad būtų galima dar labiau atkreipti dėmesį į taršos plastiku problemą, kurią reikia skubiai spręsti. Priešingu atveju mūsų įprastoje sriuboje netrukus tikrai gali atsirasti daugiau plastiko nei maisto", — pranešime cituojami "Greenpeace" Rusijos skyriaus projekto "Nulis atliekų" koordinatorės Irinos Skipor žodžiai.

  Dar šia tema

  Indonezijoje nardytojas praplaukė per didelį šiukšlių sluoksnį
  Po 30 metų pasaulio vandenynuose gali būti daugiau plastiko atliekų negu žuvų
  Mokslininkai Arkties lede aptiko plastiko mikrodalelių
  Makronas G7 lyderiams padovanojo laikrodžius iš plastiko, surinkto vandenynuose
  Tegai:
  vandenynas, plastiko atliekos, aplinkos tarša

  Svarbiausios temos