10:51 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1933)

  Vilniuje ir Klaipėdoje nesąžiningi pardavėjai prekiauja vienkartinėmis kaukėmis ir respiratoriais be verslo liudijimų

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai tęsia apsaugos nuo naujojo koronaviruso priemonėmis prekiaujančių asmenų patikrinimus.

  FNTT Vilniaus apygardos valdyba pričiupo pardavėją, kuris pirkėjais apsimetusiems pareigūnams siūlė įsigyti šimtą respiratorių KN-95 už 350 eurų. Patikrinimo metu paaiškėjo, kad pardavėjas neturi nei individualios veiklos, nei verslo liudijimo. Įtariama, kad respiratoriai įsigyti be buhalterinės apskaitos dokumentų. Jam gresia bauda nuo 450 iki 3450 eurų.

  Darbas laboratorijoje
  © Sputnik / Алексей Даничев

  Kitame Vilniaus apygardos valdybos atliktame patikrinime pagal internete patalpintą skelbimą buvo kreiptasi į asmenį, kuris skelbiasi, kad pardavinėja vienkartines kaukes ir respiratorius. Šis pardavėjas nurodė, kad gali parduoti 150 vienkartinių apsauginių kaukių už 135 eurus. Nustatyta, kad minėtas pardavėjas nėra įregistravęs individualios veiklos ir neturi verslo liudijimo.

  Dar vienas vilnietis pareigūnams siūlė už 140 eurų pirkti dvi dešimties litrų talpyklas su dezinfekciniu skysčiu, kurios nebuvo pažymėtos prekių žymėjimo etiketėmis. 

  Visiems trims vilniečiams surašyti administracinio nusižengimo protokolai dėl neteisėto vertimosi komercine veikla ir bus paskirtos baudos.

  FNTT Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai patikrino iš viso penkis gyventojus ir dvi bendrovės. Patikrinimo metu paaiškėjo, kad gyventojai vykdo smulkią prekybą respiratoriais, medicininėmis kaukėmis ir dezinfekciniu skysčiu be verslo liudijimų, apie tai nustatyta tvarka neinformavę Valstybinės mokesčių inspekcijos. Už tai asmenims taip pat surašyti protokolai dėl neteisėto vertimosi komercine veikla ir bus paskirtos piniginės baudos.

  Vienai Klaipėdos ir vienai Plungės bendrovei, kurios prekiavo dezinfekciniu skysčiu ir respiratoriais, surašyti protokolai ir bus paskirtos baudos už komercinės veiklos pažeidimus ir kasos kvito neišdavimą. 

  Koronavirusas Lietuvoje

  Pirmadienio ryto duomenimis, Lietuvoje nustatyti 843 koronaviruso infekcijos atvejai, mirė 14 žmonių.

  Šalyje iki balandžio 13 dienos paskelbtas karantinas. Asmenims, pažeidusiems izoliaciją, gresia griežtos bausmės.

  Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei milijonas pacientų, sergančių COVID-19, daugiau nei 62 tūkst. žmonių mirė.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1933)

  Dar šia tema

  FNTT kratų metu rado per milijoną grynųjų — video
  FNTT: atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl apgaulingos apskaitos
  Gydytojas papasakojo, kada būtina dėvėti kaukę
  Ukmergės kultūros centro darbuotojai gyventojams dalijo kaukes
  JAV vyriausiasis chirurgas parodė, kaip patiems pasigaminti kaukę — video
  Tegai:
  Klaipėda, Vilnius, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos