10:33 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Pasak Visuomenės informavimo grupės vadovo, artimiausiu metu šalyje gali padidėti ir mirusiųjų, ir pasveikusiųjų nuo infekcijos skaičius, tačiau šiuo metu fiksuojamas padidėjęs sunkiai sergančių koronavirusu žmonių skaičius

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys sako, kad artimiausiu metu Lietuvoje gali padidėti mirčių nuo koronaviruso skaičius.

  Pirmadienį per spaudos konferenciją Surplys sakė, kad dabartinė koronaviruso situacija Lietuvoje atskleidžia dvi tendencijas — artimiausiu metu gali padidėti ir mirusiųjų, ir pasveikusiųjų nuo infekcijos skaičius.

  "Šiuo metu turime padidėjusį skaičių sunkių ligonių. Kitų šalių patirtis ir mūsų modeliai, kas buvo pristatyta penktadienį Vilniaus universiteto mokslininkų, rodo, kad artimu metu galime turėti mirčių skaičiaus šoktelėjimą", — tvirtino Surplys.

  Be to, premjero patarėjas sakė, jog artimiausiu metu gali išryškėti ir teigiama tendencija ir pastebėsime pasveikimo nuo koronaviruso atvejų padaugėjimą.

  "<…> mes užsikrėtusiųjų piką turėjome prieš 14 dienų, tai, pagal algoritmus, kurie patvirtinti Sveikatos apsaugos ministerijos, kuriais remiasi Pasaulio sveikatos organizacija, po tų 14 dienų du kartus iš eilės ištyrę daugelį tuo metu užsikrėtusiųjų, mes jau tuoj turėtume pradėti matyti, kad tie žmonės yra pasveikę, taigi tas gerasis skaičius, pasveikusių asmenų skaičius tuoj turėtų smarkiai padidėti", — tvirtino Surplys.

  Ministro pirmininko patarėjas dar kartą priminė apie būtinybę laikytis karantino taisyklių. Jis vėl ragino per artėjančias Velykas susilaikyti nuo artimųjų, ypač vyresnio amžiaus, lankymo.

  Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti iš viso 843 koronaviruso atvejai, mirė jau 14 žmonių, pasveikusiais laikomi 8 žmonės. Karantinas galioja iki balandžio 13-osios, neatmetama pratęsimo galimybė. Karantino metu lietuviams draudžiama išvykti iš šalies, viešose vietose lankytis grupėse po daugiau nei du žmonės, išskyrus vienos šeimos narius, apsipirkinėti gali tik vienas šeimos narys. Už taisyklių nesilaikymą gresia ne tik didelės piniginės baudos, bet ir baudžiamoji atsakomybė.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Dar šia tema

  Koronaviruso kronikos: Lietuvoje patvirtinta dar viena mirtis
  Paaiškėjo, kiek žmonių gali užkrėsti vienas COVID-19 sergantis pacientas
  Lietuvoje patvirtinti jau 843 koronaviruso infekcijos atvejai
  FNTT: toliau spekuliuojama respiratoriais, kaukėmis ir dezinfekciniu skysčiu
  Tegai:
  COVID-19, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos