10:10 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  SAM duomenimis, šiuo metu Lietuvoje patvirtinti iš viso 843 koronaviruso atvejai, mirė jau 14 žmonių

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Iš Klaipėdos universitetinės ligoninės namo išleistas žmogus, kuris pasveiko nuo COVID-19, apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Kaip pranešė ligoninėje, abu pakartotiniai testai buvo neigiami.

  Šiuo metu Lietuvoje nuo koronaviruso pasveiko 8 žmonės. Grįžę į namus jie ir toliau privalo laikytis šalyje nustatyto karantino taisyklių.

  SAM priminė, kad žmogus laikomas pasveikusiu, kai atlikus du testus iš eilės, esant ne trumpesniam kaip 24 val. intervalui, abu kartus būna gauti neigiami tyrimo rezultatai.

  Pakartotinis testas dėl koronaviruso infekcijos atliekamas praėjus ne mažiau kaip 14 dienų nuo diagnozės nustatymo, bet ne anksčiau kaip po 3 dienų pasibaigus karščiavimui. Pacientas taip pat gali būti laikomas pasveikusiu ir po 37 kalendorinių dienų nuo koronaviruso infekcijos diagnozavimo dienos, jei tyrimai jam nebuvo atlikti.

  Pacientai, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo, nėra guldomi į ligonines — laikydamiesi izoliavimosi taisyklių, jie gydosi namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose. Šeimos gydytojas ir slaugytoja stebės pacientą nuotoliniu būdu bei, esant galimybei, vertins, ar pacientas matuoja kūno temperatūrą, stebi kvėpavimą, kraujo spaudimą ir kt.

  Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti iš viso 843 koronaviruso atvejai, mirė jau 14 žmonių. Karantinas galioja iki balandžio 13-osios, bet jis gali būti pratęstas.

  Karantino metu lietuviams draudžiama išvykti iš šalies, viešose vietose būti ne didesnėse nei dviejų žmonių grupėse, išskyrus vienos šeimos narius, apsipirkinėti gali tik vienas šeimos narys. Už taisyklių nesilaikymą gresia ne tik didelės piniginės baudos, bet ir baudžiamoji atsakomybė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Borisas Džonsonas vis dar guli ligoninėje dėl COVID-19
  Klaipėdos meras skundžiasi COVID-19 tyrimams skirtų reagentų kokybe
  Vilnių karantino metu patruliuoja keli dronai — video
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Klaipėda

  Svarbiausios temos