02:27 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Pranešama, kad į Karščiavimo klinikas bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Pirmadienį duris atvėrė Kėdainių karščiavimo klinika, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnyba.

  Ši klinika įsikūrusi Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (Budrio g. 5).

  Planuojama, kad Kėdainių karščiavimo klinika dirbs darbo dienomis po keturias valandas nuo 8 iki 12 valandos, klinikoje dirbs 25 medicinos darbuotojai.

  Pasak Kėdainių rajono savivaldybės atstovų, visus Karščiavimo klinikos veikloje iškylančius klausimus numatoma spręsti kartu su Ekstremalių situacijų komisija.

  Šiuo metu Karščiavimo klinikos yra Vilniuje, Kaune, Vilkaviškyje, Raseiniuose ir Kretingoje.

  SAM priminė, kad į karščiavimo klinikas galės kreiptis pacientai, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų, čia jiems bus atliekami išsamesni tyrimai. Šios karščiavimo klinikos bus įsteigtos visose šalies savivaldybėse.

  Į karščiavimo klinikas bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai. Šeimos gydytojas, susipažinęs su paciento situacija, priims sprendimą, ar jį nukreipti į karščiavimo kliniką. Siuntimas užpildomas elektroniniu būdu.

  Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisieks su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneš karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškins, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.

  Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol bus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

  Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys. Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę. Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas, prireikus — paskiriamas gydymas.

  Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias sergančius koronavirusine infekcija žmones.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Medikas papasakojo, kiek ilgai pasveikęs nuo COVID-19 dar lieka infekuotas
  FNTT: toliau spekuliuojama respiratoriais, kaukėmis ir dezinfekciniu skysčiu
  Trampas įsitikinęs, kad Džonsonas susitvarkys su koronavirusu
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Kėdainiai

  Svarbiausios temos